2009 yılında pazara sunulan Fluence yeni Renault marka kimliği ile İstanbul Autoshow’da dünya prömiyeri ile tanıtılıyor. Ocak 2013 itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Fluence yenilenen yüzü daha dinamik ve modern tasarımı ile dikkat çekiyor.
Yeni Fluence ile, 2 yeni motor seçeneği sunuluyor: 1.6 dCi 130bg dizel ve benzinli, otomatik 1.6 16V 115 bg CVT X-tronic.
Yeni Fluence, aynı zamanda içerdiği yepyeni teknolojilerle de dikkat çekiyor. Renault R-Link, 7 inç dokunmatik ekranında entegre navigasyon, telefon görüşmeleri, müzik ve internet bağlantısı imkanı sağlıyor.
Yeni Renault Fluence konfora gösterdiği özenin yanısıra güvenliğe de önem veriyor. ABS, ESP, ASR, AFU, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları, aktif gergili 3 noktalı emniyet kemerleri, Isofix bağlantısı gibi güvenlik donanımları arasında bulunuyor.
Sınıfının ötesinde özelliklere sahip Yeni Fluence iyileştirilmiş kalitesi ile de farkediliyor. İç ve dış mekanda kullanılan malzemenin kalitesi parlak krom ve siyah dokunuşlarla vurgulanıyor.
Yeni Renault Fluence, Bursa (Türkiye) Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları’nın üretim bantlarında, Renault kalitesi ile mevcut endüstriyel tesislerin deneyim ve uzmanlığından yararlanıyor. Yeni tasarımı ile Fluence 55 farklı ülkede pazara sunulacak.
Joy, Touch, Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ile pazara sunulacak olan Yeni Fluence 39.900 TL’den başlayan fiyatlarla, Ocak 2013 tarihinde Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

“Yeni Fluence’da yer alan değişiklikler, bizim en önemli pazarlarımızdan olan Türkiye ve Rusya gibi ülkelerin ihtiyaçlarına tam olarak karşılık verecek şekilde tasarlandı” Hyun-Young Kwak, Renault Fluence Proje Sorumlusu.

Dinamik ve şık tasarım
Lansmanından bu yana kendi segmentinde podyumda yer alan Renault Fluence, yenilenen çizgileri ile kendi sınıfında standartları belirlemeye devam ediyor. Yeni Fluence, boyutları ve standartlarıyla C segmenti ile bir üst segmentin kesişme noktasında yer alan bir sedan. Dinamik, akıcı ve şık çizgileriyle rakiplerinden ayrılıyor. İç mekândan yüksek işçilik kalitesi, malzeme seçimi ve ergonomiye yansıyan konfor ve seçkinlik hissi yayılıyor.
Renault Fluence, çekici çizgileri olan bir sedan. 4 620 mm uzunluğu (2 702 mm dingil mesafesi), 1 479 mm yüksekliği ve 1 809 mm genişliği ile boyutları dengeli.
Kabinde rahatlık duygusu özenli akustik ve çok iyi seviyedeki iç mekân genişliği değerleri, özellikle « sınıfının en iyisi » olan, önde 1 480 mm ve arkada 1 475 mm dirsek mesafeleri ile daha da artırıldı. Arkada oturan yolcular da 238 mm diz boşluğu ile sınıfın hatta üst sınıflardaki birçok aracı geride bırakan en geniş diz mesafesine sahip. 530 dm3’lük bagaj hacmi sınıfının en iyileri arasında.
Teknoloji
Direksiyon simidine entegre radyo kumandaları (1982, R11 Electronic) ve araç içi navigasyon gibi (1994, Safrane) yeniliklerle birlikte seri üretim pazarına eller serbest kart sistemi (2001’de) ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip GPS navigasyonu (2009’da Clio için satış fiyatı €490 olan Carminat TomTom®) getiren ve Clio için Carminat TomTom® LIVE navigasyonu sunan Renault, bütün bu yeniliklere Renault R-Link ile devam ediyor. Yeni Fluence’da opsiyon olarak sunulan Renault R-Link, aşağıdaki özellikleriyle otomobil ile dış dünya arasında bir köprü görevi görüyor:
– Yedi inçlik (18cm) dokunmatik ekran. Sesli kumanda ve pazarda bir ilk olarak kullanıcı tarafından, gözlerini yoldan ayırmadan, temel işlevlere güvenli ve basit erişim için kişiselleştirilebilen ana sayfa.
– TomTom® entegre navigasyon
– Bu segmentte bir ilk olarak internet bağlantısı ve Renault Application Store’da yer alan uygulamalardan indirme imkanı
– Diğer faydalarının yanı sıra aracın kendi elektronik sistemi ile sağlanan bağlantı ileri eko-sürüş fonksiyonlarına (Driving eco²) erişimi mümkün kılarak sürücü davranışlarının analiz edilmesini ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlıyor.
– Bir otomobil içim ilk uygulama mağazası olan Renault R-Link Store sayesinde kullanıcılar çok kapsamlı ve çeşitli uygulamaları otomobillerinden görüp indirebiliyor.
R-Link Yeni Fluence ile birlikte 2013 yılından itibaren müşterinin beğenisine sunuluyor olacak.
Bu yepyeni teknolojinin yanısıra elektrikli park freni, Renault’nun eller serbest kart sistemi, yeni digital hız göstergesi, LED gündüz farları, projeksiyon mercekli yeni farlar diğer teknolojik donanımlar arasında yer alıyor.

Ekonomik ve performanslı motorlar
Yeni Fluence, bugüne kadar başarılı satış rakamlarına ulaşan benzinli 1.6 16V 110bg, dizel 1.5dCi 90bg, 1.5dCi 110bg ve segmentinin en çok satılan dizel otomatik vites seçeneği olan 1.5dCi 110bg EDC seçeneklerinin yanısıra iki yeni motor seçeneği sunuyor: 1.6 dCi 130bg dizel ve benzinli, otomatik 1.6 16V 115bg CVT X-tronic. 1598 cm³’lük silindir hacmi ile 130bg 1.6 dCi, sınıfının en iyi performansına oranına sahip olmakla beraber ve Renault’nun bugüne kadar ürettiği en sessiz dizel motor. Bu yeni motor sağladığı 320Nm tork ile, sınıfının en güçlü dizel motoru özelliğini elde ediyor. Bu motor 119 gr/km CO2 salımı ve 100 km’de 4,6 lt’lik tüketimiyle de performans, sürüş keyfi ve ekonomiyi bir arada sunuyor.
Yeni Fluence ile satışa sunulan 1.6 16V CVT 115 bg motor ise, Renault’nun yepyeni ve eşsiz düzeyde konfor ile birlikte düşük yakıt tüketimi sunan yeni bir seçeneği olarak dikkat çekiyor. Yeni CVT otomatik vites kutusu ile, vites değişiminde hissedilen sarsıntı tarih oluyor. 100 km’de 6,4 lt yakıt tüketimi ve 149 gr/km CO2 salımına sahip olan bu motor, bu sayede manuel vitesli örnekler ile karşılaştırılabilecek değerler sunuyor. 0-100 km/s hızlanmasını 11,9 sn’de gerçekleştiren yeni 1.6 16V CVT 115 bg ile konforun yanı sıra tatmin edici bir performans sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz