SEAT’ın efsanevi modeli Leon, üçüncü nesliyle showroomlarda yerini aldı. Tamamen yenilenen ve işlevsel bir otomobili kullanmanın en güzel yolu olarak nitelendirilen Yeni SEAT Leon, ileri teknolojilerle donatıldı.
SEAT, Yeni Leon’da bir ilki gerçekleştirerek Full LED farları sunarak, bu sınıfta bir öncülük gerçekleştiriyor ve Leon’un çarpıcı tasarımıyla teknolojiyi birleştiriyor.
Sürüş destek sistemlerinden, bilgi-eğlence sistemine, şasiden motor teknolojisine kadar birçok alanda yapılan yenilikleriyle fark yaratan Yeni Leon, 42 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
Sportif karakteri ve geniş kapsamlı güçlü yönleriyle sınıfının üstünde bir kalite ve teknolojiyi kompakt segmente taşıyan Yeni SEAT Leon, satışa sunuldu. Yeni Leon, düşük CO2 emisyonları ve yakıt tüketimiyle etkileyici bir performans sunarken, heyecan verici bir sürüş keyfi, mükemmel verimlilik, çarpıcı bir tasarım ve yüksek kullanışlılık düzeyi de sunuyor.

Çekiş sistemi – güçlü ve verimli

Yeni Leon, 1 dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneğiyle alınabiliyor. Yeni Leon ailesinin benzinli seçeneklerinin ilki, 1.2 litrelik TSI motora sahip. 105 hp güç çıkışına sahip model, 175 Nm tork üretiyor. 0’dan 100km/s hıza 10 saniyede ulaşan bu versiyon, 100km’de ortalama 4,9 litre yakıt tüketimi ve 114 gr/km CO2 emisyonu değerine sahip. Ailenin ikinci benzinli versiyonu ise 1.4 litrelik TSI motora sahip. 140 hp güç ve 250 Nm tork üreten bu versiyon 100 km’de ortalama 5,2 litre yakıt tüketirken, km’de 119 gr CO2 yayıyor. Yeni Leon’un Türkiye’deki dizel seçeneği ise 1.6 lt TDI 105hp. Model, 250 Nm tork üretirken 100 km’de ortalama olarak sadece 3,8 litre dizel tüketiyor ki bu, km’de 99 gram CO2’ye eş değer. Her üç versiyonu da Start/stop ve enerji geri kazanım sistemiyle donatılmış olan Yeni Leon’un 1.2 TSI ve 1.6 TDI versiyonu Reference ve Style olmak üzere iki farklı donanım paketiyle alınabiliyor. 1.4lt’lik versiyon ise Style donanımın yanısıra FR donanım paketiyle satışa sunuluyor.

Çarpıcı tasarım
Tamamen yeni bir otomobil ve SEAT için yeni bir sayfa açan Yeni Leon, Marka’nın dinamik yeni tasarım dilini en son teknolojiyle birleştiriyor. Özellikle iç mekânda görülen ince detaylar ve kusursuz tasarım, yüksek standarttaki işçiliğini yansıtıyor. Daha kompakt bir dış kısmı daha ferah bir iç mekânla birleştiriyor. Yüksek kaliteli malzemeler ile işçilik seviyesi, Leon’u doğrudan rekabet alanının en önlerine yerleştiriyor. Dinamik ve kendinden emin karakteri sayesinde yeni SEAT Leon, özgüvenli bir duruş sergiliyor. Kararlı bir görünüme sahip ve yüksek düzeyde bir biçimsel güzellik ile sportiflik sunuyor.
Yeni Leon’un zarif dış tasarımı, net, aydınlık ve karışık olmayan, düzenli bir görünümü olan iç mekâna kadar devam ediyor. İki renkli tasarımıyla ön panel gelenek dışı ve şık. Geniş hava menfezleri, klima kumandaları ve trim ögelerinin üç boyutlu formu gibi ince ayrıntılar Leon’un yüksek işçilik standardının altını çiziyor.

Kompakt sınıfta bir ilk; Full LED farlar
Farların açılı çizgisi Yeni SEAT tasarım dilinin tipik bir özelliği olan ve Leon’un formuyla kusursuz şekilde bütünleşen açılı çizgiye sahip farlar, kompakt sınıfta ilk kez Full LED olarak sunuluyor. Ayrıca LED gündüz farları sayesinde yeni Leon artık imza niteliğinde belirgin bir görüntüye kavuşuyor.

Bilgi-eğlence – modern ve esnek
Yeni Leon’da SEAT eksiksiz bir güncel bilgi-eğlence çözümleri paketi sunuyor. Bu paketin temelini, SEAT Ses Sistemi bilgi-eğlence ve iletişim işlevlerinin yanı sıra çok çeşitli araç işlevlerine de kokpitteki dokunmaya duyarlı ekran üzerinde kumanda eden Easy Connect (Kolay Bağlantı) çalıştırma sistemi oluşturuyor.
Giriş seviyesi, 5” ekranı ile Reference donanım paketinde dört hoparlör, SD kart, USB girişi ve Monocrom radyo ile birlikte sunulan Media System Touch, Style ve FR’de ise daha fazla seçeneğe sahip ve 6 hoparlör (FR’de 8 hoparlör) ile donatılan Media System Colour yer alıyor. Sistem, haricî cihazları Bluetooth, CD, MP3, USB veya aux-in ile bağlamayı mümkün kılıyor. 5 inç, renkli dokunmatik ekranı araç işlevlerini de kontrol ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz