Citroen, 2002’den bu yana 3.5 milyondan fazla satılan başarılı modeli Yeni Citroen C3 ’ün tamamen yenilenen üçüncü neslini tanıttı.

Markanın öncü tasarım özelliklerinin vurgulandığı, renkli, hayat dolu bir enerji ve iyimserlikle segmentini feth etmeye hazırlanan yeni  Citroen C3, sosyal medyada anında paylaşım yapmayı sağlayan teknolojik yenilikleri ve kapsamlı kişiselleştirme özellikleriyle bireyselleşmeyi vurguluyor.

 

İkinci nesil C3’ten daha uzun ve 4 cm daha alçak olmasına rağmen Airbump teknolojili karoseriyle ve segmentinin en geniş tekerlek yuvalarıyla iddialı bir görünüm sunan yeni  Citroen C3’ün, sürücüyü ve yolcuları konforlu hissettirmek için titizlikle tasarlanmış olan iç mekanında her yolculuk keyifli bir deneyim haline geliyor.

 

Yeni  Citroen C3, yolculuk boyunca bütünleşik HD kamera vasıtasıyla çekilen fotoğrafları ve videoları paylaşmaya imkan tanıyan  Citroen ConnectedCam™ ve gelişmiş sürücü destek sistemleri de dahil olmak üzere en son teknolojilerle donatıldı.

 

Yeni  Citroen C3’ün otomotiv sektörüne giriş yapması ile değişim rüzgarları esmeye başlıyor! Çok amaçlı küçük hatchback C3, kendi tarzını oluşturarak, neşeli, renkli ve çekici kişiliğiyle diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Yeni  Citroen C3 araç içindeki yaşamı iyileştirmek için ilk iki neslinde olduğu gibi öncü yenilikler sunuyor.

 

YENİ CITROEN C3: RENKLİ VE İYİMSER  CİTROEN C3

Cesur tasarımı, yüksek motor kaputu ve karizmatik duruşa sahip ön yüzüyle ve davetkar kıvrımlar barındıran eşsiz formu ile yeni C3, güçlü ve enerjik bir izlenim sergiliyor. Pürüzsüz hatları, kendine has renkleri ve görsel imzasıyla üçüncü nesil C3, yeni eğilimler oluşturmaya hazırlanıyor. Küresel bir yaklaşımla, uyum ve değer arttırmak için tasarlanmış kapsamlı kişiselleştirme özellikleri, aracın güçlü kişiliğini destekliyor. Küçük sınıfta yer alan C3, tek bir araçta, birçok zevke ve ihtiyaca yönelik çözümler sunmak üzere yaratıldı. Çift gövde rengiyle tercih edilebilen aracın tavanında üç farklı alternatif renk mevcut. Sis farlarının çerçeveleri, yan aynalar, C sütunları kaplamaları ve “Airbump” adındaki gövde korumlarında da renk seçenekleri mevcut olacak. Kabine adım atar atmaz, titizlikle işlenmiş döşemeler ve yüksek konumlu yatay kokpit ile iç mekan ferahlık hissinde segmentinde fark yaratmaya devam ediyor.

 

YENİ CITROEN C3: İNSANCIL  CİTROEN C3

Yeni C3 segmentinin en iyi hissettiren, en insancıl otomobili olma hedefine sahip.  Citroen Gelişmiş Konfor ( Citroen Advanced Comfort) programı rehberliğinde geliştirilmiş tasarım, en güncel yaklaşım ile  Citroen’in araç konforundaki liderliğini sürdürüyor. En üstün konfor hissiyatı, hem görsel hem de fiziksel olarak konforlu olan koltuklar, yolcu bölümüne optimum ışık seviyesini sağlayan panoramik cam tavan, ustaca tasarlanmış saklama özellikleri ve cömert iç alan ile başlıyor. Bu ilk izlenimlerin ardından mobilya ve seyahat dünyasından esinlenerek oluşturulan renk ve malzemelerin kullanımı, C3 kullanıcıların araçlarının içerisinde kendi evindeymiş gibi hissetmelerini sağlıyor. Yaşam kabinindeki koza efekti, yolcuları rahatsız edici dış etkenlerden izole ediyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikli anahtarı da barındıran yeni C3’ün tüm fonksiyonlarına ergonomik kullanım sunan 7 inçlik ekrandan erişilebiliyor. 5 kapılı karoserli yeni C3, pratik olmasının yanı sıra 3.99 metrelik toplam uzunluğu ile de kompakt sınırlar içerisinde kalıyor.

 

YENİ CITROEN C3: EN SON TEKNOLOJİLERİ BARINDIRAN YENİ SOSYAL FENOMEN

Yeni  Citroen C3, dünyada ilk kez sunulan ve ”Otomobil Dünyasının Yeni Sosyal Fenomeni” unvanını kazanacak bir teknolojiyi barındırıyor:  Citroen ConnectedCam.  Citroen C3, sosyal ağlarda günlük yolculuklarınızı paylaşabildiğiniz veya kaza gibi durumlarda kanıt niteliği sunmak için tasarlanan, dikiz aynasına yerleşimli bir HD kamera sistemi olan  Citroen ConnectedCam gibi son teknolojiler ile donatıldı.  Citroen C3’ün gelişmiş sürücü destek sistemleri ayrıca şunları içeriyor: Ses tanıma özellikli 3D navigasyon, geri vites kamerası, şerit değiştirme uyarısı ve kör nokta uyarısı. Yeni C3 sadece görsel olarak değil, yüksek verimlilik sunan PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorları, EAT6 isimli en son nesil otomatik şanzımanın da desteğiyle performans bakımından da bir adım ileri taşıyor.

 

YENİ CITROEN C3: DAHA DETAYLI OLARAK İYİMSER  CİTROEN C3: CESUR TASARIM

Ezber bozan farklılık

Cesur tasarım ve karizma bakımından bugün yolda görebileceğiniz en iddialı araçların başında olan yeni C3’ün sıradanlıktan uzak havası, enerjik ve modern duruşu ile destekleniyor. Sınıfındaki sıradan rakiplerden sıyrılarak, kendi çizgisini oluşturan C3, tıpkı C3 ailesinin önceki üyeleri gibi oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Hacim ve oran bakımından, gerçek  Citroen stiliyle eşsiz bir şekle sahip. Yüksekte yer alan güçlü ve dayanıklı ön kısım, aracın arka kısmına kadar yatay olarak dengeli, güçlü ve sağlam bir izlenim oluşturuyor. Ortaya çıkan araç duruşu ise doğal ve pürüzsüz. Akıcı kıvrımlar ve dolgun yan kısımlar gücü temsil ediyor. Doğal, erdemli ve agresif olmayan görünüm, görkemli görsel özellikler ile vurgulanmış. Enerjik, modern, sakin ve güven veren yeni C3, diğerlerinden oldukça farklı.

 

Citroen’in karakteristik iki kademeli ön far tasarımı ile araç yukarıya doğru uzanıyor ve kaputun yüksekliği arttırılıyor. Çıtaların altında yer alan çift krom bar LED’lere kadar uzanarak genişlik izlenimini arttırıyor. Yuvarlak farlar güçlü teknolojik içeriği ifade ediyor. Araç ile aynı renkteki koruma tamponu yükseklik hissiyatını arttırıyor. Renkli çevçevelere sahip olan sis farları aracın ön kısmına ışıltı katıyor.

 

Araca yandan baktığınızda dikkatinizi çeken ilk detay, siyah cam sütunlarının taşıdığı asılı tavan ve dinamik çizgiyi vurgulayan gergin tavan hatları. Aracın koruyucu fonksiyonu, gövde panellerinin oranında ve parlak yüzeylerde rahatça kendini gösteriyor. Omuz çizgisindeki yatay pencere fitilleri, yüksek kaput hattının devamında sabit, durağan ve güven veren bir duruş ortaya koyuyor. Geniş tekerlek yuvaları, yüksek bir kanat açısı oluşturarak, 17 inçlik jantların kullanımına bile elverişliliğiyle, aracın konfor seviyesini arttırıyor. Arkada, geniş ve güçlü kanatlar araca dinamik bir görünüm katıyor. Bu görünüm, oldukça kısa ön uzantılar (Tampon-tekerlek mesafesi) ile de destekleniyor.

 

Airbump® panelleri (Termoplastik Polüretan, çizilmez yüzeyli dolgu tümsekleri) sadece  Citroen’in sahip olduğu bir özellik ve tıpkı tamponlar gibi araca kişilik ve tarz katarken aynı zamanda koruma da sağlıyor. Airbump®’da kullanılan alifatik termoplastik polüretan malzemeler, günlük kullanım boyunca maruz kalınan güneş ışığı, yağmur suyu, kullanıma bağlı eskime, çizilme vb. etkenlere karşı çok başarılı bir koruma sunuyor. Her biri, kentsel senaryolarda oldukça hassas bir bölge olan kapıların altında, altı hava dolu tamponu da içeriyor. Airbump® panelleri, versiyona bağlı olarak beyaz veya kırmızı çerçevelere sahip.

 

Arka bölüm aracın genişliğini vurguluyor ve yeni C3’e eşsiz, yüksek teknolojili bir kimlik getiren 3 boyutlu stop lambaları için ideal bir alan sağlıyor. Alt koruma unsurları günlük darbelere karşı yeterli korumayı sağlıyor. C3’ün amblemi bir önceki modele göre biraz farklılık taşıyor. Siyah renkteki “3” şekli krom çerçeveler ile C4 Cactus’den beri kullanılan parlak şeritleri hatırlatıyor.

Modern zaman ile uyum içerisinde olan C3’te aerodinamiğe büyük bir önem verildi. Tavan, bir önceki modele kıyasla 4 cm daha alçak. Tüm yüzeyler hava akışının daha rahat olması adına optimize edildi.

 

YENİ CITROEN C3: Bir yaşam alanı olarak tasarlanmış ferah iç mekan

Yeni Citroen C3 ’ün iç mekanı, tıpkı kullanıcılarının evlerinin bir odası gibi hissettirmek için tasarlandı. Samimi, çağdaş, sezgisel ve müthiş derecede konforlu olmasının yanı sıra güvenli ve huzurlu da…  Citroen tasarımcıları aracın iç hacmini ve malzemelerini tasarlarken, otomotiv endüstrisinin yanı sıra mimarlık, mobilya, dekorasyon vb. gibi sektörlerden de esinlendi. Kapılardaki bagaj kayışları formunda tutamaklar, özellikle şehir hayatına ara verip ufak kaçamak yapmak isteyenleri simgeliyor. Yeni C3’te benimsenen temel iç mekan tasarım prensipleri kesintisiz, özellikle yatay kokpitteki genel tutarlılık olarak karşımıza çıkıyor. Aracın sol ve sağ kısmına boydan boya uzanan kokpit ve yatay yapı ile mekan algısı oluşturuluyor. Kesintisiz monolitik ön gösterge paneli sadelik odaklı tasarım yaklaşımına vurgu yapıyor. Merkezde asılı olarak karşımıza çıkan 7” dokunmatik ekran ile teknolojik içerik de oldukça ön planda. Gösterge panelinin her iki yanında da yer alan krom havalandırmalar genişlik algısını destekliyor.

 

Gösterge panelinin tasarım özellikleri hem genişlik hem de karakter hissiyatı katan geniş giydirmeleri içeriyor. Tasarım kalitesinin güçlü bir ifadesi olan bu özellik için müşterilere bir dizi renk seçeneği sunuluyor: Boyanabilir, tekstil veya TEP kaplama ile sarılabilir, dikişli veya dikişsiz olabilir ve aynı zamanda krom renkte veya diğer renklerle de tercih edilebilir… Böylelikle koltuk malzemesiyle uyumlu olarak iç mekanın havası da değiştirilebiliyor.

 

Koltukların ve bütünleşik konfor sistemindeki kilit unsurların hepsinin eşsiz, geniş ve cömert bir tasarımı var. Yine, yeniden genişliğe, mekan algısına ve en üst düzey konfora yapılan vurguyu görüyoruz. Konfor izlenimi, parlak, sıcak malzemelerin kullanımı ve bir otomobilden daha fazlasını sunan hissiyat ve görünüş ile arttırılıyor. Aracın dört bir yanında oldukça güçlü bir tarz uyumu mevcut.

 

B segmentinde eşsiz, kapsamlı kişiselleştirme olanağı

Kişiselleştirme, insanların kendi tarz seçimlerini ifade etmelerinde en büyük rolü oynayan bir sosyal fenomen. YeniCitroen C3, kapsamlı ve uyumlu kişiselleştirme imkanı sunuyor. C3’te sadece renk seçiminden daha fazlasını sunan, hem iç mekan hem de aracın dışı için uyumlu ve tutarlı kişiselleştirme olanakları mevcut. Dış görünüm seçenekleri pop, klasik, spor veya trend gibi geniş bir yelpazeye sahip. İç mekan hissi, samimiyet ve sıcaklığa veya dinamizm ve teknolojiye vurgu yapabiliyor.

 

Sürücünün kişiliğiyle uyumlu bir araç yaratmak için sunulan ifade özgürlüğü, iki tonlu araç rengi ile başlıyor. 9 araç (Banquise Beyaz, Perla Nera Siyah, Köpekbalığı Grisi, Alüminyum Grisi, Yakut Kırmızısı, Turuncu ve Kum) ve 3 tavan (Opal Beyaz, Onyx Siyah ve Aden Kırmızı) rengi seçeneği sunulmakta. Bunlarla birlikte toplamda 36 kombinasyon yapmak mümkün. Böylelikle kullanıcılara klasik gövde rengini parlak tavan rengiyle açma veya ılıman gövde rengiyle daha tok bir tavan rengini karıştırma olanağı doğuyor. Yeni Citroen C3 ’ün çağdaş ve modern duruş için sunduğu seçeneklerin bolluğu da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

 

Renk seçimi sadece gövdede değil, kişisel karakter ve genel tutarlılık oluşturmak için tavan renginde de önemli bir rol oynamakta. Öndeki sis farları, yanlarda yer alan Airbump® tamponları, yan aynalar ve arka pencere çerçevesi de tavan rengiyle aynı.

 

İç mekan kişiselleştirme olanakları dört seçenek olarak kullanıcılara sunuluyor. Bunlardan her biri döşeme malzemelerinde, gösterge paneliyle uyumlu olacak şekilde farklı renkler ve farklı özellikler ile ifade ediliyor. C3’te herkes için bir seçenek mevcut!

 

DAHA DETAYLI OLARAK İNSANCIL  CİTROEN C3: ARAÇ İÇİ ESNEKLİK

 

Yeni Citroen C3 ’ün tasarımı, küresel, modern ve uyumlu konfor ile  Citroen Advanced Comfort® programı vasıtasıyla geliştirildi. Bu yenilikçi program sürücülere ve yolculara araçlarının içinde ev konforu sunarak eşsiz bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

 

YENİ CITROEN C3: Sürücü ve yolcu konforunu artıran tasarım

İç mekan konforu rahat koltuklar, gökyüzünü yolcu bölümüne taşıyan panoramik cam tavan, geniş depolama özellikleri ve cömert oturma alanı ile başlıyor. Bu ilk izlenimler, mobilya ve seyahat dünyalarından esinlenerek oluşturulan renkler ve malzemeler ile devam ediyor.
Konfora yapılan vurgu, renklere, hacme, malzemelere ve ışığa verilen titiz detaylar ile iç mekana boydan boya yayılmakta. Şekiller dolu ve yumuşak, iç mekanda hiç kesinti yok ve genişlik odaklı tasarım ile alan algısı geliştirilmiş. Aracın genel uyumu, kalite hissi ve görsel süreklilik sağlayan parlak tekstil kapılar, koltuklar, gösterge paneli arasındaki stilistik uyum ile de ifade edilmiş. Uyumlu iç mekan mutluluk ve iyimserlik saçıyor. Pratik ancak bir o kadar da farklı. C3’ün iç mekanı sıradanlıktan başka her şeyi sunuyor. Yeni C3, sürücüleri ve yolcuları evlerinde hissettirmek için yenilikler ile donatıldı.

 

Görsel izlenim fiziksel olarak da kendini kanıtlıyor. İç mekan oldukça ferah; bu araç kategorisindeki en büyük iç mekan hacmi sunulmakta. Gösterge paneli ve koltuk tasarımlarındaki genişliğin görsel algısı 1379 mm’lik (önceki modelden 2 cm daha fazla) omuz genişliği ile onaylanmakta. Arka koltuk yolcularına sunulan diz mesafesi de sınıfının en iyilerinden. Ön koltukların çizgisi ve koltuk sırtlıklarının şekli en iyi görüş seviyesini sağlayarak arkada oturan yolcuları aracın ön koltukları ile yakınlaştırarak, panoramik cam tavan ile birlikte daha dost canlısı ve samimi bir araç içi ortam oluşturuluyor.

 

Cömert genişlik ve konfor seviyesi sağlaması için oluşturulmuş koltuklara oldukça büyük bir özen gösterildi. Oturma minderlerinin ve sırt desteklerinin açıları ve boyutları dolaysız mekan izlenimi veriyor. Koltukların şekli rahatlık sunması ve ev konforuyla hoş bir seyahat sağlamak için mobilya tasarımlarından esinlenerek oluşturuldu.

 

Koltuklar kaliteli kaplama malzemeleri ve yumuşak iç dolguların kullanımıyla çok başarılı bir bel desteği ve konforu sağlıyor. Böylelikle konfor iki aşamalı süreçten geçiyor: Yolcu koltuğa oturduğunda yumuşak ve davetkar, ardından sıkı ve güvenilir. Yumuşak koltuk dolgularının başka bir fonksiyonu da mevcut; engebeli yol yüzeylerinden doğan sarsıntıyı azaltmak. Bu da araç içi konfor hissine katkıda bulunan bir başka önemli faktör.

 

10.7 metrelik dönüş yarıçapı ile oldukça kıvrak olan yeni Citroen C3, 3.99 metre uzunluğunda. 5 kapılı olması da tüm durumlarda C3’ü pratik kılıyor.

 

Yeni Citroen C3: Pürüzsüz sürüş deneyimi için gelişmiş ergonomik özellikler

Gerçek ev konforu için, araçta zahmetsiz kullanıcı deneyimiyle akıcı, sezgisel erişimli araç fonksiyonları da yer alıyor.  Citroen Gelişmiş Konfor® (Citreon Advanced Comfort) programıyla, yeni  Citroen C3, sayısız depolama özellikleri, sürücü bilgileri ve hayatı kolaylaştıran yenilikçi teknolojiler ile en iyi ergonomi seviyesini kullanıcılara sunmak için tasarlandı.

 

Yeni C3 muhteşem bir günlük yaşam kolaylığı vaat ediyor. Tasarımcılar, iç mekan uyumunu bozmadan en iyi fonksiyonelliği vermek adına depolama imkanlarına özel titizlik gösterdiler. Aracın ön tarafında azami boş alanı sağlamak için tasarlanmış küçük bir eşya alanı da mevcut. Torpido gözü de sınıfının en genişi. Ön kapılar oldukça ferah ve depolama alanları farklı renkte olduğu için, kullanıcıların içinden bir şey ararken daha kolay bulmaları sağlandı. Yeni C3’ün bagajı 300 litrelik bir hacme yaklaşıyor. Böylelikle yanınıza ne alıp ne almamanız gerektiği ikileminden de kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Pürüzsüz sürüş deneyimi aynı zamanda sezgisel, etkileşimli ve duyarlı bir ara yüz gerektirir. C3 bunu, aracın kontrol merkezi olarak görev yapan 7” boyutundaki dokunmatik tabletiyle sağlıyor. Böylelikle tüm araç fonksiyonlarına erişilebiliyor ve ön panele de kesintisiz bir görünüş kazandırılıyor. Optimum tepki süresi için tablet kapasitif ekran teknolojisi kullanıyor. Tabanda yer alan oluklar el desteği olarak görev yapıyor ve en konforlu kullanımı sunuyor.

 

Kullanım kolaylığı aracın “hands-free” anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile devam ediyor. Bu sistem sayesinde cebinizden anahtarı çıkarmadan aracınızı kilitleyip/açabileceksiniz. C3, sürücüsünü yaklaşırken tanıyabiliyor.

 

DAHA DETAYLI OLARAK AKILLI  CİTROEN C3: EN SON TEKNOLOJİ

Citroen ConnectedCam™

Pratik, kullanışlı ve kullanıcı dostu olan  Citroen ConnectedCam™ teknolojisi, ilk kez yeni Citroen C3 ’te kullanıldı. GPS ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan entegre kamera (120 derecelik geniş açı, FHD, 2 milyon piksel), dikiz aynasının arkasına monte edilerek tüm yolculuğu sürücünün gördüğü açıdan kayıt altına alıyor.

 

Yeni Citroen C3: Bu kayıt iki ana amaç için kullanılabiliyor:

Sürücü güvenli bir şekilde düğmeye basarak, anında sosyal ağlarda paylaşmak veya hatıra olarak saklamak için fotoğraf çekebilir (manzara, gün batımı vs.). Veya düğmeye basılı tutarak 20 saniyeye kadar video kaydı alabilir ve araç durduğunda paylaşabilir. Depolanan içerikler, saklamak veya  Citroen ConnectedCam™ ücretsiz uygulaması vasıtasıyla paylaşmak için direkt olarak erişilebiliyor.

Temas anında sistem otomatik olarak kayıt almak için devreye girer. Kayıt, (30 saniye öncesi ve 60 saniye sonrası) olacak şekilde 1.5 dakika boyunca devam ediyor. Bu videolar kaza sonrası kanıt olarak kullanılabiliyor.

Citroen ConnectedCam™ uygulaması ile aracınızın konumunu bulabilir ve sonradan kolayca tekrardan bulabilmek adına da kayıt yapabilirsiniz.

 

Yeni Citroen C3: Kullanışlı teknoloji çeşitliliği

PSA’nın Grup A platformu bu yeni model için optimize edildi.  Citroen’e yakışır konforu sağlamak adına çalışan kanıtlanmış aks mimarisi, oldukça etkili bir biçimde yol yüzeyindeki engelleri filtreleyerek aracın gövdesinin dikey bir devinim ile “nefes almasını” sağlıyor. Tıpkı güvenlik gibi, ses yalıtımı da olabilecek en iyi seviyede bulunuyor. Koltuk minderlerinin altında yer alan “H” çubuğu, çarpışma esnasında optimum direnci sağlıyor. Yeni Citroen C3, en son nesil, oldukça etkili ve ekonomik PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlar ile birlikte sunuluyor. Manuel şanzımanlı  PureTech 3 silindirli benzinli motor, 68 HP, 82 HP ve 110 HP (Stop&Start) seviyelerine sahipken dizel güç üniteleri BlueHDi 75 HP (Stop&Start) ve 100 HP (Stop&Start) ile satışa sunuluyor. En iyi sürüş performansı ve konforu için yeni Citroen C3 kısa bir süre içerisinde EAT6 otomatik şanzıman ile de piyasada yer alacak.

 

C3, araç içinde hayatı kolaylaştıran ve sürüş deneyimini iyileştiren bir dizi kullanışlı yardım, güvenlik ve konfor teknolojilerini de içeriyor.

 

Sürüş destek teknolojileri:

 

7 inç Dokunmatik Ekranlı  Citroen Connect Nav Ara yüzü: Sesle veya 7” dokunmatik tabletten kontrol edilebilen, yeni nesil uydu navigasyon sistemi. Gerçek zamanlı trafik bilgisi, benzin istasyonları ve otopark konumları, hava durumu tahminleri ve yerel ilgi alanları hakkında bilgi veren TomTom Traffic gibi bağlı hizmetler ile uyumlu. Gerçek zamanlı olarak kör noktaları ve tehlikeleri sesli ve görsel uyarıyla sürücüye aktaran “tehlike bölgeleri” hizmeti de mevcut. Navigasyon, telefon ve medya fonksiyonları için ses tanıma özelliğinin kullanılabilmesiyle araç-sürücü etkileşimi iyileştirildi.

Mirror Screen teknolojisi:  Sürücünün akıllı telefonunun ekranını aracın merkezi ekranına kopyalar. Sürücü dijital ekrandan akıllı telefonunu görüntüleyebilir veya multimedya içeriklerine erişebilir. Apple CarPlayTM, Android Auto (2017 başında sunulacak) ve MirrorLink® ile uyumludur.

Geri vites kamerası: Park yardımı ile birlikte geri vites seçildiğinde otomatik olarak devreye girer. Manevra esnasında ana ekranda aracın arkasında ne olduğunu görüntüleyerek ve renkli işaretler ile engelleri belirterek, sürücüye ek görüş sağlar.

Yokuş Kalkış Asistanı: %3’ten daha eğimli yokuş yukarı kalkışlarda yardımcı olarak fren pedalı bırakıldığında aracın geriye kaymasını 2 saniye boyunca engeller ve aracı sabit tutar.

Güvenlik teknolojileri:

 

Şeritten Ayrılma Uyarısı Sistemi:  Sürücünün uykulu veya dikkatsiz olduğu durumlarda yardım sağlamak için 65 km/s üstü hızlarda devreye girer. Eğer sinyal vermeden araç diğer şeride doğru ilerlerse, sistem sürücüye sesli ve görsel uyarı verir.

Kör Nokta Görüntüleme Sistemi: Kör noktalarda araç olup olmadığını algılar ve bu bilgiyi aynada piktogram olarak görüntüler. Geri vites radarıyla aynı prensibi kullanan bu sistem şehir içi kullanım esnasında güvenliği önemli ölçüde arttırıyor.

Sürücü Yorgunluk Uyarısı: Sürüşe ara verme zamanı geldiğine dair sürücüyü uyarır. Örneğin, 2 saat boyunca 70 km/s üzerinde yolculuk yapıldığında ve ardından her saat başında devreye girer.

SOS Paketi ile  Citroen Connect Box Özel yardım hizmetiyle sürücüyü bağlı tutar. Olası kaza durumunda, manuel veya otomatik olarak GSM vasıtasıyla bir kısa mesaj gönderilir. Mesaj araç bilgilerini, sürücü telefon numarasını ve kesin konum detaylarını içerir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Uzunluk: 3.99 m

Genişlik: 1.75 m

Yükseklik:  1.47 m

Dingil mesafesi: 2.54 m

Bagaj hacmi: 300 L

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz