Yeni Renault Megane Sedan, 2016 model olarak tanıtıldı. İşte araçla ilgili detaylı bilgileri içeren haber videomuz.

Fluence modeliyle üretimi duran Renault Megane Sedan geri dönüyor. İşte Ekim ayında satışa sunulacak araçla ilgili ilk bilgiler.

CMF C/D platformu üzerine geliştirilen yeni Megane Sedan, hatchback kardeşi ile çok benzer bir tasarıma sahip. Ön bölümde C şekilli LED gündüz aydınlatmaları hemen dikkat çekiyor. Büyük logo ve kabartmalı motor kaputu ön bölümün diğer dikkat çeken ayrıntıları.

Yan tasarım klasik sedan formunda. Ancak C sütununda yapılan küçük bir çizgi ile dinamizm artırılmış. Arka çamurluklara taşan stoplar da göze çarpıyor.

Yeni Renault Megane Sedan 2016 arkadan da küçük bir Talisman’ı andırıyor. LED kullanımı bu bölümde de sürüyor. Stopların uç kısımları ortada logoya kadar uzanıyor.

Megane Sedan, el değmeden açılan elektrikli bagaj sistemine de sahip olacak. Bu arada bagaj demişken araç 508 litrelik bagaj hacmine sahip.

İç mekan hatchback Megane ile bire bir aynı olacak. Göstergelerde 7 inçlik dijital TFT ekran bulunuyor. Orta konsoldaysa en üst donanımda  8.7 inçlik dikine dokunmatik ekran yer alacak. Arayüz olaraksa RLink2 tercih edilmiş.

MULTI-SENSE değiştirilebilir sürüş modu, Head-up Display, Aktif Acil Fren Destek ve Şerit Takip Sistemi gibi teknolojiler de sunulacak.

Megane Sedan’daki önemli bir yenilikse araçta cam tavan opsiyonunun sunulacak olması. Hatırlatalım bu opsiyon hatchback modelde yoktu.

Otomobilin baz benzinli motoru 1.6 litre 115 beygirlik atmosferik ünite olacak. Bu motor 5 kademeli manuel ya da CVT otomatik şanzımanla satılacak. Diğer benzinli motorsa 1.2 litre 130 beygirlik turbo ünite olacak. Bu motorla EDC otomatik şanzıman opsiyonu da sunulacak.

Dizel cephesindeyse 1.5 litrelik motorun 90 ve 110 beygirlik iki versiyonu bulunacak. 110 beygirlik versiyonda EDC otomatik şanzıman satın alınabilecek.

En güçlü dizel ünite ise 1.6 litre 130 beygirlik motor olacak. Bu motor sadece 6 ileri manuel şanzımanla satılacak.

Yeni Renault Megane Sedan 2016 , Türkiye’deki Bursa fabrikasında üretilecek ve dünyanın dört bir yanında 20’den fazla ülkede satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz