Yeni Dacia Duster 2. nesliyle Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. 2018 yılında satışa sunulacak modelle ilgili işte ilk haber ve tanıtım bilgileri.

Çizilmeye dayanıklı materyallerin kullanıldığı yeni jenerasyonda alüminyum tavan rayları, 17 inç‘lik jantlar ve Atakama Turuncusu adındaki yeni renk seçeneği sunulacak.

Yan kısımda önceki modele göre değişim kısıtlı kalmış. Otomobilin ön camı 10 cm öne alınmış ve bu sayede eğimli cam daha aerodinamik bir yüzey oluşturmuş.

Yeni Dacia Duster’ın arka kısmında da ön kısımda olduğu gibi fazlaca yenilik var. Özellikle Jeep Renegade modelini andıran stoplar eskisine göre çok daha modern görünüyor.

Aracın iç mekan görselleri marka tarafından resmi olarak paylaşılmasa da sızan pek çok fotoğrafa göre çok daha modern ekipmanlar kullanılacağı tahmin ediliyor. Özellikle dijital klima dikkat çekerken ilk kez Duster ile Dacia markasında yumuşak dokunuşlu malzemeler kullanılacağı bildiriliyor.

Motor gamında dizel seçeneklerin değişmesi beklenmezken, Renault grubunun turbo benzinli 1.2 litrelik motorunun aileye dahil olacağı belirtiliyor. Üstelik eskiden sadece dizelde sunulan EDC şanzıman artık bu seçenekte de olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz