Türkiye’de kısa bir süre önce satışa sunulan Ford B-MAX, gelişen pazarlar için organize edilen Autobest Yılın Otomobili yarışmasında jürisinden en yüksek puanları topladı ve “2013 Yılının Otomobili” unvanını kazandı. Orta ve Doğu Avrupa’dan 15 gazeteci 2013 yılının otomobili olarak seçtikleri Yeni B-MAX’in tasarımını havalı, 1.0 EcoBoost motorunu olağanüstü ve kalitesini de etkileyici olarak değerlendirdi.
Ford ürün gamının yeni gözde modeli Ford B-MAX, kısa bir süre önce tanıtılmasına rağmen aldığı birçok uluslararası ödülün ardından, sektörün en prestijli organizasyonlarından AutoBest tarafından da “2013 Yılının Otomobili” ödülüne de layık bulundu. 2000 yılından bu yana gelişmekte olan Orta ve Merkez Avrupa pazarlarına yönelik organize edilen “AutoBest – Yılın Otomobili” yarışmasında 5 finalist araçtan biri olan Ford B-MAX, Sırbistan’da düzenlenen özel deneme sürüşü aktivitesinin ardından, AutoBest’in 15 farklı ülkedeki otomotiv editörlerinden oluşan jüriden en yüksek puanlarını toplamayı başardı. Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs, Hırvatistan, Makedonya, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna gibi ülkelerin temsilcilerinden toplam 830 alan B-MAX en yakın rakibinden 94 puan farkla birinci oldu. Ford’un özgün kapı konseptine sahip otomobili B-MAX jüriyi; kalite, tasarım, performans, ekonomi, ergonomi, teknoloji ve donanım gibi özellikleri en ulaşılabilir fiyata sunmasıyla etkiledi.
Autobest Başkanı Ilia Seliktar, “B-MAX olağanüstü ve akıllıca hazırlanmış yeni bir otomobil. B sütunu olmayan ilk araç olmasına rağmen kapılarında iki B sütünü var. B-MAX ile Avrupalı müşteriler, alınması mantıklı ve tavsiye edilebilir bir otomobilin de havalı olabileceğine şahit oldular” dedi.

Eşsiz tasarım, yüksek standartlar

Ford’un B-MAV sınıfındaki yeni aracı Ford B-MAX, B sütununun güvenlikten ödün vermeden ön ve arka kapıların içerisine entegre edilmesiyle yeni bir gövde tasarımı sunuyor ve 1.5 metreye ulaşan sınıfının lideri kapı açıklığı ile otomobile biniş ve inişlerde büyük kolaylık sağlıyor. EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Ford B-MAX, bulunduğu segmentte EuroNCAP ödüllü “Aktif Şehir içi Güvenlik Sistemi”ni sunan ilk araç olma özelliğine de sahip. Uygun fiyatı ve girişten itibaren yüksek donanımı sayesinde yüksek talep gören B-MAX; müşterilerine Sony müzik sistemi, Geri Görüş Kamerası, araç içi iletişim sistemi Ford SYNC, Bluetooth & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi gibi günümüzün en ileri teknolojilerini sunuyor.
Yeni Ford B-MAX’in benzinli motor ürün gamında; 90PS güce sahip 1.4 litre ve 105PS güç üreten 1.6 litre Duratec motorlar ile ödüllü 1.0 litre EcoBoost 120PS güce sahip motor yer alıyor. B-MAX’te dizel motor olarak ise 75PS’lik güce sahip 1.5 litre TDCi bulunuyor. 1.6 litrelik motor, 6 ileri otomatik Powershift şanzıman ile diğer motor seçenekleri ise 5 ileri manuel vitesle sunuluyor. Ekim ayından bu yana Türkiye’de satılmakta olan Ford B-MAX, 38 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz