Bu yılın başında Ford’un Kocaeli’ndeki fabrikasında üretimine başlanan Ford Transit ve Tourneo Courier ailesi Türkiye’de satışa sunuldu.

Geniş iç hacmiyle öne çıkan modelin tasarımı ve geliştirilmesi Türk mühendisleri tarafından gerçekleştirilmiş. Hafif ticari araç olmasına karşın Ford Transite ve Tourneo Courier çekici bir tasarıma sahip. Yepyeni bir şasi üzerinde yükselen araç geliştirilirken otomobil rahatlığı ve kullanışlılığı hedeflenmiş. ;
Aracın ön tasarımında krom dokunuşlar dikkat çekiyor. Burun tasarımı makyajlı Fiesta ve henüz Türkiye’de satılmayan yeni Ford Focus’u andırıyor. . İç mekanda ise deri malzemelerin kullanıldığı orta panel, deri/kumaş kombinasyonlu koltuklar, kalite hissini arttıran krom detaylar ve tezat renklere sahip tasarım dikkat çekiyor. Aracın direksiyonu şık görünüyor. Vitesin çevresinde krom çerçeve kullanılmış ve bu kullanıcıyı ticari araç hissinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Müzik sisteminin üstüne konumlandırılmış bilgi ekranı ise Ford’un diğer modellerinden tanıdığımı şekilde mavi bir aydınlatmaya sahip.
Hem Transit Courier hem de Tourneo Courier modellerinde tüm donanım seçeneklerinde ESP sistemi standart olarak sunulacak.
Aracın kalın A sütunu bir nebze ön çapraz görüşü engelliyor. Aracın arka yolcu bölümünde yolcular için düşünülmüş olan açılıp kapanabilen pratik tepsi uzun yolları keyifli hale getirebilir.
Ford Transit Courier modelinde 1.5 litre 75 PS dizel ve 1.6 litre 95 PS dizel motor seçenekleri bulunacak. Tourneo Courier modelinde ise bu motorların yanında 1.0 litre Ecoboost 125 PS benzinli motor opsiyonu mevcut. Donanım seviyeleri ise Transit Courier’da Van Trend, Van Deluxe ve Kombi Van olacak. Toruneo Courier cephesindeki donanımlarsa Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus olarak sıralanıyor.

courier-fiyat

[envira-gallery id=”5332″]

2 YORUMLAR

    • Neye göre caddy? Bir kere bu arabalar aynı segmentte rakip değiller. Ancak illa kıyaslmak gerekirse Ford Courier’in yakıt tüketimi daha iyi, rüzgar sesi çok daha az alıyor, arka süspansiyonu çok daha konforlu, yol tutuşu daha iyi, bluetooth SYNC mevcut, cruise control, ESP, 12 yıl boya paslanmazlık garantisi sunuyor. İçi de çok şık full+full araba. Üstelik ithal da değil, yerli, verdiğin paranın daha fazlası Türkiye içinde kalıyor. Fiyatı da daha uygun.

      Marka fanatiği olmaya gerek yok, fayda maliyete bakmak gerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz