Yeni Peugeot 301 ile Ekim ayında başlayan Türkiye macerası İstanbul’da sona erdi. “Türkiye’nin Otomobili, Türkiye’nin Yollarında” sloganı ile yola çıkan Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a Türkiye’de toplam 40 şehrimize uğradı. Türkiye’de her türlü yol ve hava koşullarında başarıyla 20 000 km’yi aşkın yol kateden Peugeot 301, Türkiye’nin otomobili olduğunu kanıtladı.
Hem duygulara hitap eden, hem de dayanıklılık sergileyen güçlü karakterli tasarımı ve modern görünüşü ile en yeni tasarım kodlarını üzerinde barındıran Yeni Peugeot 301, Kasım ayı itibariyle ilk olarak Türkiye pazarına sunuldu.
Farklı kullanım ve yol koşullarına uyum sağlayan Yeni Peugeot 301, her koşulda tüm Türkiye’de test edildiği çok özel bir organizasyon ile Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’nin yollarındaydı. Peugeot 301, bu yolculuğu esnasında Edirne’den Van’a Türkiye’de toplam 40 şehrimize uğradı. Bu bölgelerin hem ilginç mekanlarını keşfetti, hem yöresel lezzetlerini bizlere canlı olarak yaşattı, hem tüm Peugeot Yetkili Satıcıları’na uğradı, hem de halk ile buluşarak onların Peugeot 301 ile ilgili yorumlarını aldı.
Bu özel organizasyonda Trabzon yolunda inekler yolunu kesti, Yeni Peugeot 301 yılmadı ve yoluna devam etti, Sivas ilinde türküler ile karşılandı, Elazığ da çarşı, pazar 301 diye inledi, Rize’de kemençenin sesi 301 coşturdu, Ankara’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu 301 ile yaşandı.
Sunucu-oyuncu Ali TINAZ eşliğinde Yeni Peugeot 301’in 2 ay süren yolculuğunda toplam 20.400 km yol kat etti. Böylece Ali Tınaz, Türkiye’de bu araç ile en fazla kilometreyi yapan kişi ünvanına da sahip oldu. Bu esnada araç Türkiye yollarına müthiş bir uyum sağladığını gösterdi ve başarıyla 20.400 km’lik yolculuğunu tamamladı. Peugeot 301’in Türkiye macerası sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Bu proje ile Facebook takipçilerimiz %62 oranında arttı, Youtube’da yayınlanan videolar 52.821 kere izlendi.
Yolculuğumuz esnasında bizlere farklı maceralar yaşatan ünlü konuklarımız da oldu; Adana’da Tayfun Talipoğu, İzmir’de Pascal Nouma, Bursa’da Çiçek Güney, Çanakkale’de Savaş Karakaş, Samsun’da Geveze, Muğla’da Alp Kırşan ve Edirne’de Ümit Erdim Yeni Peugeot 301’in maceralarına eşlik ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz