PEUGEOT SUV atağının bir parçası olarak Paris Otomobil Fuarı’nda bu yıl 3 dünya prömiyeri gerçekleştirecek : Merakla beklenen yeni 3008 ve yeni 5008’in yanında ilk defa görücüye çıkacak olan Peugeot 3008 DKR de gösterilecek. Bu araç Peugeot Sport’u 2017 yılında Dakar’da temsil edecek.

Peugeot bu yıl Paris’te siyah ve bakır renklerinin öne çıktığı 3600 m² alana kurulu tamamen yeni bir tasarım ve mimari ile ziyaretçilerini ağırlayacak. Ziyaretçilerin Peugeot standında görebilecekleri:

3 yeni aracın ilk gösterimi: Peugeot 3008 DKR ile yeni Peugeot modelleri 3008 ve 5008

Peugeot Sport: 308 GTi by Peugeot Sport ve 208 GTi by Peugeot Sport gibi yol araçlarının yanı sıra Peugeot 3008 DKR ve Peugeot 208 WRX gibi yarış araçları

Peugeot 2008, 3008, ve 5008 ile yeni Peugeot SUV ürün gamı

Teknoloji: Yüksek verimliliğe sahip PureTech ve BlueHDi motorlar, EAT6 şanzıman, 500 HP’lik Peugeot 308 R Hybrid konsept aracı

Peugeot Fractal konsept otomobili: 3D ses efektlerinin entegre edildiği Peugeot i-Cockpit® konseptinin geleceğe yönelik bir versiyonuna sahip elektrikli bir şehir coupesi

GT Line: Sık ve sportif eklentileriyle Peugeot 108’den Peugeot 508’e kadar tüm ürün gamına eklenen donanım paketi

Roland Garros Line: Peugeot 108 TOP! ve 208 Roland Garros ile

Business Line: yeni Peugeot Traveller ve Peugeot 508 Business ile

Electric Box Mobilite Ürünleri: Peugeot iOn ve elektrik destekli bir bisiklet ile Peugeot Partner Electric’te sunulan ürünler arttı.

2 ve 3 tekerlekli ürünler: Peugeot Django ve Metropolis scooterlar, bisikletler ve Peugeot e-kick elektrik destekli bir scooter.

Stant aynı zamanda ziyaretçilerin Peugeot 3008 dünyasını bizzat deneyimleyebileceği bir alana da sahip olacak. Bu alanda:

Sürücü odaklı kokpitlerin en yeni versiyonu olan Peugeot i-Cockpit®

EAT6 şanzıman ile birlikte sunulan fren yapma özelliğine sahip adaptif hız sabitleyicisi ve eğim iniş yardımcısı (HADC) gibi yeni sürüş destek sistemlerine sahip yeni Peugeot i-Cockpit® için sanal gerçeklik gözlükleriyle gösterim

Masaj özellikli koltuklar ve Aerodrive ile Harmony Wood parfümleriyle süslenen Boost ve Relax adında iki ambiyans merkezi

FOCAL® üst düzey ses sistemiyle donatılan yeni Peugeot 3008 ‘in sergilendiği FOCAL® Ses Merkezi.

Bunun dışında ziyaretçiler lounge alanının keyfini çıkartırken MYPEUGEOT tarafından sunulan farklı servisleri de deneyimleyebilecek.

 

YENİ PEUGEOT 2008, 3008 VE 5008 ile SUV ATAĞI

Peugeot bu yılki SUV atağı planı çerçevesinde 5 yeni SUV modelinin tanıtımını yaptı. Yılın ilk yarısında Avrupa’da tanıtılan yeni Peugeot 2008, Çin pazarı için büyük değişikliklerle tanıtılan Peugeot 3008 ve henüz 1 ay önce tanıtılan ve yine Çin’e özgü Peugeot 4008 bunlardan ilk üçüydü. Şimdiyse PEUGEOT 3008 ve 5008 Paris’te tanıtılıyor.

 

Yeni Peugeot 2008, markanın yeni kompakt SUV’u

Peugeot 2008’in zarif ve dinamik performansı tüketiciler tarafından tanıtımından bu yana devamlı olarak ödüllendiriliyor. Yeni versiyonun özgün yeni tasarımı hem güçlü hem de sakinleştirici bir etki yaratıyor. GT Line donanım seviyesi, artık tüm ürün gamını kapsarken, 2008’e sportif ve seçkin bir görünüm kazandırıyor. Peugeot i-Cockpit® sayesinde sürüş kesintisiz gerçekleşiyor ve daha güvenli hale geliyor.

Sınıfının en iyi ve dinamik sürüş özellikleriyle öne çıkan Peugeot 2008, adaptif çekiş kontrol sistemi Grip Control sayesinde farklı zemin şartlarına da uyum sağlayabiliyor.

Peugeot 2008’de sunulan MirrorLink® sadece Mirror Screen® ve Apple CarPlayTM özelliğini desteklemekle kalmıyor aynı zamanda bu sınıfta nadir olarak kullanım bulan geri görüş kamerası, Aktif Şehir içi Freni ve Park Yardımcısı gibi özellikleri de sunuyor.

Ürün gamının tamamı Euro6 emisyon normlarına uygun PureTech ve BlueHDi motorlarla donatılırken bunlardan 4 tanesi sınıfının en iyi özellikler sunuyor.

Avrupa pazarında sınıfının en iyi ikinci ve benzinli motorlarda sınıfın en çok satan modeli olan Peugeot 2008 Mulhouse’da üretiliyor ve Orijinal Fransız garanti belgesine sahip.

 

Yeni Peugeot 3008: Peugeot SUV C pazarını değiştiriyor

Merak ve helecanla beklenen bu araç SUV-C sınıfında fırtına estirmeye hazırlanıyor. SUV sınıfı, özellikle de C sınıfında her yöne doğru devamlı olarak büyüme gösteriyor. Görmezden gelinemeyecek avantajlar sunan bu sınıf, zor beğenen müşterileri yeni deneyimlerle buluşturuyor. Yeni Peugeot 3008 SUV’un hedefi, satışa sunulmasının hemen ardından pazarın hakim oyuncularından biri haline gelmek. Bunun için heyecan verici yeni nesil Peugeot i-Cockpit®, ilham veren tasarım, optimize edilmiş mimari verimlilik ya da yüksek teknolojiyle elde edilmiş konfor ve güvenlik özellikleri gibi silahları kullanıyor. Güçlü ve verimli motorlardan oluşan bir yelpaze ve farklı zevklere uygun karakterler—Sportif GT ve GT Line versiyonları— Peugeot 3008 SUV’da sunuluyor. 3008 SUV, Peugeot’nun tüm dünyada fark yaratan yeni SUV ürün gamının başlangıcını temsil ediyor.

Sochaux’de üretilen ve Orijinal Fransız garanti belgeli Peugeot 3008 SUV 2016 Paris Otomobil Fuarı’nın ardından birkaç hafta içinde tüm dünyada satışa sunulacak.

 

Yeni PEUGEOT 5008: SUV’lar yeni bir boyuta giriyor

Adı değişmemiş olsa da, tasarım anlamında geçmişten kalan en küçük bir özellik bile bulunmuyor. Yeni Peugeot 5008 7 koltuklu büyük bir SUV olarak yepyeni bir alanda yer almaya başlıyor. Peugeot 5008, yeni bir katılımcı olarak büyüyen bu sınıfta pek çok direnci kıracak bir ürün.

Yeni Peugeot 5008 SUV sadece Peugeot i-Cockpit® ve verimli modüler altyapı EMP2 gibi avantajlara sahip olmakla yetinmiyor. Zarif ve dinamik tasarımının altında ileri seviyede kullanışlılık da sunuyor: Birbirinden bağımsız 7 koltuğuyla yeni Peugeot 5008 SUV, MPV’lerin fonksiyonellik özelliklerinin tamamını sunan ilk SUV olma özelliğine sahip. İkinci sıradaki koltuklar tamamen bağımsız, her biri ayarlanabiliyor ve tamamen katlanabiliyor. Katlanma özelliğine sahip üçüncü sıradaki koltuklar kolayca ortadan kalkıyor ve rekor bir seviye olan 780 dm3 (VDA 210) hacimli bagajı kullanıma sunuyor.

Yeni Peugeot 5008 SUV Rennes’de üretiliyor ve 2017’deki resmi tanıtımından önce Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez gösterilecek.

 

Peugeot i-Cockpit®: Yeni nesil sürücü odaklı kokpit

Peugeot sürüş deneyiminin çok daha keyifli olması için araştırmalarını sürdürdü ve sürücü için en iyi kokpit yapısını ortaya çıkartmaya çalıştı. Bu çalışmaların sonucu olarak çok kullanışlı ve ergonomik PEUGEOT i-Cockpit® doğdu.

Yeni nesil Peugeot i-Cockpit® yeni Peugeot 3008 ve 5008’de kullanım bulunuyor ve bu modellere konfor ve güvenlik teknolojilerindeki son gelişmeleri kazandırıyor. Peugeot i-Cockpit® tüm hisleri her zamankinden çok daha güçlü kılıyor:

-Direksiyon simidi her zamankinden bile daha kompakt. Üst ve alt kısımları düz tasarlanan direksiyon simidi sayesinde direksiyon ele çok daha iyi oturuyor, sürücünün bacakları için daha fazla alan yaratılıyor ve görüş açısı daha genişliyor.

-Head-up gösterge 12,3 inçlik yüksek çözünürlüklü ve fütüristik grafiklere sahip bir ekranla görsel bir şölen sunuyor. Gösterge tablosunun tamamı kişiselleştirilebiliyor ve ayarlanabiliyor. Bu sayede tüm bilgiler sürücünün görüş hizasında gösterilirken sürücünün gözünü yoldan bir an bile ayırmasına gerek kalmıyor. Her bir konfigürasyonun estetiği, animasyonlarla güçlendirilirken modern ve teknolojik geçişlerle destekleniyor.

-8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran kontrolleri hem konforlu hem de sezgisel hale getirerek aracın tüm özelliklerinin kullanımını kolaylaştırıyor. Kokpitin tam merkezine konumlandırılan ekran bünyesinde barındırdığı teknoloji sayesinde kullanım kolaylığını destekliyor.

Bu ekran özenle tasarlanmış bir orta konsolla tamamlanıyor. Bu bölümde yüksek kaliteli kromla kaplanmış bir dizi düğme bulunuyor ve bu düğmeler parmak ucunda aynı anda hem metalik hem de yumuşak bir his bırakıyor.

Bu düğmeler küçük bir dokunuşla neredeyse bütün duyuları harekete geçiriyor:

Görüş için, ekran parlaklıkları ve renklerinin ayarı

Duyma için, ses ambiyansı ayarları

Dokunma için, çok noktalı masajlı koltuk

Koklama için, ortam parfümü

Araçta yüksek enerjili sürüşler için Boost ve daha sakin deneyimler için Relax olmak üzere yolcular için iki farklı ortam ayarı sunuluyor. Bu ayarların ikisi de tamamen kişiselleştirilebiliyor. Ortam ayarları sürücü ve yolcular için unutulması zor ve benzersiz bir yolculuk deneyimi sunuyor.

 

YENİ PEUGEOT 3008 DKR, 2017’DE DAKAR’I FETHEDECEK

Ocak ayında Dakar’da (Güney Amerika) ve yaz aylarında İpek Yolu Rallisi’nde elde ettiği zaferle 2016 yılını başarıyla tamamlayan Peugeot 2017 sezonuna güçlü başlıyor.

Gelecek Dakar Rallisi’nin detayları yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor ve rekabet her zamankinden zorlu olacak gibi görünüyor. 4 tane Peugeot Total ekibi değişmeden yoluna devam ederken, etaplar tamamen yeni bir hız canavarıyla tanışacak: Peugeot 3008 DKR.

PEUGEOT Style Centre ile ortak tasarlanan Peugeot 3008 DKR, yeni 3008 SUV’un sıra dışı bir yansımasını taşırken rahatça tanınabilmesini sağlayacak tasarım detaylarına da sahip. Bir yarış aracı olmasına rağmen SUV kardeşinin karakterine sadık kalan Peugeot 3008 DKR’da parlak siyah şeritler ve tavan çizgisini vurgulayan krom detaylar kullanıldı. İki aracın ön ve arka görünümleri farlar, ızgara ve aslan pençesi görünümlü stoplar da dahil büyük oranda benzeşiyor.

Peugeot Sport ekibi yeni aracı geliştirirken teknik detaylara özel gösterdi. Soğutma sistemi optimize edilirken yol tutuşun geliştirilmesi için gerek amortisör yapısı ve gerekse de süspansiyon geometrisi yenilendi. Ayrıca çeşitli güçlendirmelere karşın aracın ağırlığı önceki araçla aynı tutulabildi ve yenilenen iklimlendirme sistemi tüm ekibin taktirini kazandı.

Peugeot mühendisleri 3,0 litrelik V6 silindirli çift turbo beslemeli motoru geliştirmeye devam etti. Alt devirlerde çok daha yüksek tork değeri sunan motor böylece çok daha yüksek bir çekiş gücü sunuyor. Yeni Dakar regülasyonları motordaki kısıtlayıcının çapını geçtiğimiz yıl kullanılan 39 mm yerine 38 mm olarak kullanılmasını öngörüyor. Bu ise yaklaşık 20 HP güç kaybı anlamına geliyor. Mühendisler güç kaybını dengelemek için de bir dizi optimizasyonlar yaptılar. Yapılan iyileştirmeler sonucu motorun tork ve güç eğrisi aşağıya çekilirken, motor artık maksimum gücünü daha düşük bir devirde kullanıma sunuyor.

Tıpkı 2015’te olduğu gibi, Peugeot Total Takımı 3-7 Ekim arasında koşulacak Fas Rallisi’ne katılacak. Peugeot 3008 DKR burada Carlos Sainz ve Lucas Cruz ikilisinin pilotajında ilk yarış testine çıkacak. Onlara İpek Yolu Rallisi’nin galibi Cyril Despres ve David Castera ikilisi Peugeot 2008 DKR’nin jübilesi için eşlik edecek.

2017 Peugeot Total Takımı; Stephane Peterhansel ile Jean Paul Cottret, Carlos Sainz ile Lucas Cruz, Cyril Despres ile David Castera ve Sebastien Loeb ile Daniel Elena’dan oluşan ekipleriyle 2017 Dakar Rallisi startında 4 adet Peugeot 3008 DKR ile hazır bulunacak.

PEUGEOT MICRO e-KICK VE PEUGEOT eF01*: ÇOK AMAÇLI MOBİLİTE ÜRÜNLERİ

e-Kick elektrik destekli scooterı ve eF01 elektrik destekli katlanan bisikletiyle Peugeot, şehir merkezlerine girişlerin iyice kısıtlandığı günlerde kent içi ulaşıma yeni çözümlerle meydan okuyor.

e-Kick ve eF01 kullanıcıların araçlarıyla bütünleşen ve araçlara entegre olan çözümler yenilikçi çözümler olarak öne çıkıyor. Özel olarak geliştirilmiş bir şarj istasyonu sayesinde bu mobilite çözümlerini 12V’luk prize sahip herhangi bir aracın bagajında şarj etmek mümkün.

e-Kick ve eF01 aktarmalı yolculukları kolay, akıcı ve aktif bir şekilde tamamlamayı sağlıyor. Peugeot Design Lab tarafından yaratılan ergonomik tasarımları ve yenilikçi katlanma sistemleri yolculuk sırasında farklı bir moda geçmeyi kolaylaştırıyor. Bisikletle ilerlerken kolayca bir trene binebiliyor ya da yolunuza yürüyerek devam edebiliyorsunuz.

e-Kick ve eF01 Bluetooth© vasıtasıyla çoğu akıllı telefona bağlanabiliyor. MYPEUGEOT uygulaması üzerinden de mevcut pil seviyesi görülebiliyor.

Elektrik destekli e-Kick scooter Peugeot ve scooter alanında 20 yıldır küresel bir lider olan Micro’nun ortak çalışmasının bir ürünü.

Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan gidon estetik ve kullanışlılığı bir arada sunuyor. Scooter sadece saniyeler içinde katlanabiliyor ve kullanıcının scooterı tek tekerlek üzerinde hareket ettirmenize olanak tanıyor. Böylece de e-Kick toplu taşıma araçlarına uygun hale geliyor. Kullanıcı hareket kontrol ayarları sayesinde ne kadar elektrik desteği gerektiğine kendisi karar verebiliyor. E-Kick 8,5 kg ağırlığında, 25 km/s hıza erişebiliyor ve lityum-iyon pilleriyle 12 km’lik menzil sağlıyor.

eF01 elektrik destekli katlanır bisiklet, Peugeot’nun katlanır bisiklet üzerine uzun zamandır uzman olduğu gerçeğini sağlamlaştırıyor.

Peugeot Design Lab yenilikçi bir çözüm üretti: 10 saniye ve 3 hareket bu bisikleti katlamaya ya da açmaya yetiyor. Bir kere katlandığında gövdeye entegre edilmiş tutamağı ve yere paralel kalan lastikleri sayesinde taşımak oldukça kolay. Patenti alınmış bir mekanizma ile sele, son bırakıldığı pozisyonu hatırlıyor ve bu sayede her katlamadan sonra sele yüksekliğini tekrar ayarlamak gerekmiyor. Hem güçlü hem de güvenli eF01 20 km/s hıza erişebiliyor ve lityum-iyon pilleri sayesinde 30 km menzile ulaşabiliyor. eF01 17 kg ağırlığa ve disk frenlere sahip.

 

PEUGEOT eU01s** ELEKTRİK DESTEKLİ BİSİKLET: MOBİLİTE HIZLANDIRICI

PEUGEOT 45 km/s hıza ulaşabilen elektrik destekli bisiklet eU01s ile yepyeni bir çağa adım atıyor

Maksimum 45 km/s hızı ile eU01s geleneksel elektrik destekli bisiklet veya scootera etkin bir alternatif sunuyor. Bu ürün Peugeot’nun gelişen bu pazardaki konumunu güçlendiriyor. Hem çok amaçlı hem de verimli olan eU01s hem şehirde hem de anayollarda kullanılmak için tasarlandı. eU01s kullanmak hem zaman kazanmaya yardımcı oluyor hem de eğlencesiyle keyif veriyor. Dinamik ve güvenli yapısıyla eU01s 400-500 Wh kapasiteli lityum-iyon pili sayesinde 75-95 km’lik destek menzili sunabiliyor. Güvenlik ve güvenilirlik 180 mm çaplı disk frenler ve bakım gerektirmeyen aktarma kayışıyla sağlanıyor.

Nyon 3D BOCH© navigasyon sistemi yolculukları daha verimli kılmak için opsiyonel olarak sunuluyor.

PEUGEOT SCOOTERS AMİRAL GEMİSİNİN İKİ YENİ VERSİYONUNU SUNUYOR: PEUGEOT METROPOLIS RS SATIN TECHNIUM VE DJANGO ID 125 cc

Motorlu ve iki tekerlekli araçların en eski markası bu yıl Paris Otomobil Fuarı’nda tekrar sahne alıyor. Bu da eU01s’nun iki amiral gemisini tanımak için önemli bir fırsat: eU01s Metropolis RS’in Teknolojik Saten isimli yeni rengi ve Django’nun Facebook topluluğu tarafından seçilen ayrıntılarla benzersiz bir ID versiyonu.

Peugeot Metropolis, pazardaki en gelişmiş ve teknolojik 3 tekerlekli araç otomobil dünyasından esinlenerek hazırlanan RS versiyonuyla tanıtılıyor. Metropolis bu haliyle günlük kullanım için ideal ve Paris Otomobil Fuarı’na da doğal bir uyum gösteriyor. İş hayatının yoğunluğu içinde mücadele eden çalışanlar için; çekici, güvenli ve güvenilir bir mobilite çözümü sunarken trafikte sıkışıp kalmanın önüne de geçiyor.

Orijinal versiyon titanyum renginde üretilirken Peugeot Metropolis RS teknolojik saten adı verilen yeni bir renk ile üretiliyor. Bu renk scooterın kontrast alanlarında ışık oyunları yaparak güçlü bölgelere vurgu yapıyor ve böylece markanın estetik anlayışını dışa vuruyor. Manuel ayarlanabilen rüzgar deflektörü, işlenmiş siyah jantları, alüminyum şasisi ve paslanmaz çelik spor egzoz sistemi aracın sportif şıklığına vurgu yapıyor.

Zengin donanıma sahip Peugeot Metropolis pazarın güvenlik ve konfor ekipmanları açısından en teknolojik scooterı olarak biliniyor. Araç ön kısmında yanlara yatabilen bir çift tekerleğe, elektronik kontrollü park frenine, gündüz farına, lastik basınçlarını anlık olarak gözlemleyip olağan dışı durumlarda sürücüyü uyaran ve ortalama tüketim gibi verileri gösteren akıllı yol bilgisayarına ve yüksek verimliliğe sahip düşük sürtünmeli 400i motora sahip. Ayrıca araç çevresindeki 15 metre çapındaki alanda algılanan Smart Key (Akıllı Anahtar) gibi özellikler de sunuluyor.

Adını asi müzisyenden alan Django 1953 model PEUGEOT S55’ten doğrudan esinlenilerek geliştirilmiş bir retro. Aracın; Heritage, Sport, Evasion, ve Allure olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunuyor. Bu scooter baştan çıkartıcı görüntüsü ve güçlü tasarımıyla kalpleri çalıyor. 50 cc ve 125 cc hacimli 2 motor seçeneğiyle Django şehirde mobilite arayan herkes için ideal çözümü sunuyor. Peugeot Scooters web sayfasındaki Django ID konfigüratörü sayesinde kullanıcıya hayalindeki scooterı tasarlama imkanı sunuluyor. 22 farklı renk (tek ya a çift olarak) seçeneği, 7 sele tercihi, 3 ayna çeşidi, 2 farklı arka kısım kaplaması ve ışık imzasıyla 110.000’in üzerinde kombinasyon yaratmak mümkün.

Bütün bunlara ek olarak Django tercih edilen donanım paketinden bağımsız olarak; düz şasi, kilitli ve 12V çıkışlı çift saklama gözü, yarı dijital gösterge tablosu, LED aydınlatma, kask yuvası gibi standart donanımlarıyla son derece zengin donanımlı bir yapı sergiliyor. Ayrıca çeşitli opsiyonlarla stil ve güvenlik anlamında daha da geliştirilebiliyor.

PEUGEOT Scooters Facebook topluluğu tarafından tasarlanan Django ID modeli Paris Otomobil Fuarı’nda benzersiz Turuncu üst gövde ve Gri alt gövde, Evasion sele ve Sport korumalıklarla sergileniyor. Bu özel üretim versiyon tek silindirli, 4 zamanlı 125 cc hacimli motora, senkronize fren konseptine (SBC), mürekkep siyahı dikiz aynası kaplamasına, LED ışık imzasına, önde bagaj taşıyıcısına, rüzgar deflektörüne ve yolcu sırtlığına sahip.

Paris Otomobil Fuarı’nda 125 cc motorlu Peugeot Scooters modelleri tam kadro olarak Hol 1’de gösteriliyor.

 

BUTİK VE GÖSTERİMLER

Minyatür Peugeot modellerinin yanı sıra kahve ve karabiber öğütücüler gibi Peugeot Design Lab’in en yeni ürünleri, 402 coupé Darl’mat modelinden esinlenilmiş saatlerden oyuncaklara kadar bir dizi yeni tasarımla birlikte gösterilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz