Proton C segmentinde konumlandıracağı yeni Hatcback modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Proton şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Hatchback’ in tanıtımı 2013 yılı sonu itibariyle yapılması düşünülüyor. Malezya iç pazarına 2013 yılı ikinci yarısı içerisinde sunulması planlanan yeni Hatchback’ in başta Avrupa ve Asya olmak üzere Proton’nun tüm global pazarlarına eş zamanlı olarak lanse edilmesi hedefleniyor.
Proton Türkiye Satış Pazarlama Genel Müdürü Mehmet BABÜR yapmış olduğu açıklamada yeni Proton Prevé Hatchback’i Türkiye’deki ve aynı zamanda Avrupa’daki tüm C segmenti binek otomobil kullanıcılarının ortak beklentilerini karşılayacak nitelikte tasarlanmış global yenilikçi bir otomobil olarak nitelendiriyor ve özellikle 2014 yılı itibariyle satış hedeflerinin yeni Proton modellerinin mevcut ürün gamına katılması ile beraber hızlı bir artış göstereceğini vurguluyor.
Uluslar arası kabul gören ANCAP standartlarının tamamını yakalayan Preve Sedan modeli gibi yeni Preve Hatchback modeli de tamamen uluslar arası kabul gören güvenlik ve kalite standartlarından ödün verilmeden tasarlandı.
Efsanevi Lotus mühendisliği ruhunun kendini hissettirdiği Proton’nun C segmenti yeni Hatchback modeli Proton Prevé Hatchback’de 1.6 litre (CFE) turbo beslemeli 138 HP’lik 205 NM tork üreten benzinli DOHC motor, EBD-elektronik fren gücü dağılımı ayrıca standart olarak 7 ileri direksiyondan kumandalı, F1 şanzıman ve Start&Stop düğmesi sayesinde anahtarsız motor çalıştırma özelliğinin yanı sıra ön farlar led teknolojisiyle estetik görünüm sağlıyor ve dikiz aynalarında konumlandırılmış sinyal lambaları sürüş esnasında farkedilebilirliği arttırıyor. High-line serisinde opsiyonel olarak ısıtmalı soğutmalı deri koltuk seçeneğini de sunulan Proton Prevé Hatchback aynı zamanda sedan modelinde de olduğu gibi segmentinde ilklerden olan 4G özelliğine de sahip.
Proton’dan İnovasyan Atağı: 4G Teknolojili Otomobil
4G teknolojisine sahip olarak üretilen yeni Proton Preve; gelişmiş navigasyon sistemi, internet üzerinden araç takibi, güvenlik açısından araç içinde bluetooth bağlantılı görüntülü görüşme, ön konsolda LCD ekran gibi özelliklere sahiptir.
4G özellikli otomobil kullanıcıları; istedikleri noktadan lokal tabanlı çalışan internet servisleri aracılığı ile araçlarını güvenlik açısından tekerlek ve direksiyondan gelen sinyaller doğrultusunda aktif olarak takip edebilecekler. Uzaktan gerçek zamanlı araç tanımlama, güvenlik ve lokasyon tabanlı hizmetler gibi uygulamalar ise Prevé’nin teknolojide ayrışmanın göstergesi olan özelliklerini oluşturuyor.
Lotus Mühendisliği İle Üstün Yol Tutuş
EBD-elektronik fren gücü dağılımı ile kayma eğilimindeki tekerleğe daha az güç vererek güvenlik unsurlarını ön plana çıkaran Proton Prevé üstün sürüş hâkimiyeti sağlayarak güvenli yol tutuşta rakiplerine Lotus mühendisliği ile fark yaratıyor.

PROTON HAKKINDA
1983 yılında motorlu araçlar yedek parça ve bileşenleri satmak amacıyla Malezya Başbakanı Tun Mahathir Bin Mohamad’in teşvik ve katkıları ile kurulan PROTON ekonomideki yükselişini büyük oranda arttırarak ülkeyi bugün dünyanın en fazla ihracat yapan ülkelerinden biri haline getirmiş ve 238 milyar dolarlık milli hasıla ile Malezya’nın dünyanın 37. büyük ekonomisi haline gelmesine neden olan tasarruflardan biri olmuştur.
İlk fabrikasını 923.900 m2’lik bir alana sahip olan Shah Alam’da kuran PROTON ilk yıl 80.000 adet araç kapasitesi ile tasarlanırken 1997 yılında üretim kapasitesi yılda 230.000 adet otomobile çıkarılmıştır.
1996 yılında bir milyonuncu aracını üreten PROTON yine aynı yılın Ekim ayında İngiliz otomotiv mühendislik firması LOTUS Group International’ı satın alarak Lotus üretim kalitesini ve dizayn zerafetini kendi ürünlerine de katmış oldu.
Günümüzde Avrupa piyasaları dahil olmak üzere 50 farklı ülkeye ihracat yapan PROTON; müşterileri, iş ortakları, hissedarları, devlet kurumları ve çalışanlarının uyumlu-şaşmaz bağlılıkları ile en başarılı uluslararası otomotiv üreticisi olan ülkelerin arasına girmeyi başarmıştır.

ULUBAŞLAR HOLDİNG’E BAĞLI ULUMOTOR HAKKINDA
1971 yılında kurulan Ulubaşlar Holding günümüzde PROTON marka otomobil ve AVIA marka kamyonların Türkiye Distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmekte ayrıca Ulusigorta, Ulukasa, vasitam.com, Ulubilişim, Ulumod, Ulu Oto Kiralama’ nın yanı sıra Ulumotor ve Ulucar şirketlerine bağlı olarak toplam 38 bayi ve yetkili servis ile birlikte çalışmakta ve 1992 yılından bu yana da KIA marka araçların yetkili bayiliğini bünyesinde bulundurmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz