Seat uzunca bir süre gündemi meşgul eden yeni Ibiza modelini nihayet tanıttı. Beşinci nesli ile ortaya çıkan model üç kapılı karoser ile artık üretilmeyecek. Bunun yerine SW ve beş kapılı versiyon ile üretileceği gündemde. Modelde ilk yenilik ise bilinenin aksine MWB A0 platformu üzerinde yükselecek olması. Ayrıca bu platformun bir sonraki nesli Volkswagen Polo ve Skoda Fabia’da da kullanılması bekleniyor.

Seat-Ibiza-3

Yeni platform Seat Ibiza’ya 95 mm daha uzun aks mesafesi sağlamış. Ayrıca model 87 mm genişlerken, 2 mm daha alçaltılmış. Modeldeki bu değişim bagaj alanına 355 litre olarak yansımış. Yeni 1.5 litrelik TSI 147 Hp motor Ibiza’da yer alacak. 1.0 litre silindir hacminde ise 93 ve 113 Hp güç seçenekli motorlar bulunuyor. Beş ve altı ileri manuel şanzımanların yanı sıra 7 ileri otomatik şanzımanda modelde sunulacak.

New-Seat-Ibiza-6

FR donanımda Ibiza daha dinamik görünüm sağlayan arka difizör ve tampon gruplarına kavuşuyor. Ayrıca dış siyah paket olarak adlandırılan bir donanım ile model sportifliğini daha da ön plana çıkaracak. Sportif versiyonda süspansiyon sistemi standart modele göre daha sert olacak. Bunların yanında ek olarak sürüş modlarıda yeni Seat Ibiza’da yer alacak. Bunlar “Eko”, “Konfor”, “Spor” ve “Individual” olarak sıralanıyor.

New-Seat-Ibiza-13

İç mekanda ilk göze çarpan yenilik 5 ve 8 inç büyüklüğünde konumlanan ekranlar oluyor. Apple Car Play, Android Auto desteği olan bu ekran internet bağlantı hizmetide veriyor. Modelde uyarlamalı hız sabitleme sistemi gibi çarpıcı güvenlik donanımlarıda bulunuyor. Model Mart atında yaqpılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından piyasaya sürülecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz