Volkswagen Ticari Araç’ın en çok tercih edilen modeli Yeni VW Caddy ’nin 4’üncü nesli yeniden yorumlanan tasarımı, geniş sürücü destek ve güvenlik sistemleriyle öne çıkıyor.

 

Volkswagen Ticari Araç’ın sınıfının en beğenilen modellerinden biri olan ve pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1,5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan modeli Caddy’nin dördüncü nesli, Marsilya/Fransa’da düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

 

Yeni VW Caddy: Temmuz ayında Türkiye’de

Yeni Caddy’nin Temmuz ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacağını belirten Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Adil Şanlıoğlu, “Yeni Caddy Türkiye’de 1.6 lt TDI 102 PS motorla pazara sunulacak. İki farklı şanzıman seçeneği; 7-ileri DSG ve 5-ileri manuel olarak satın alınabilecek Yeni Caddy’de iki farklı donanım yer alacak” dedi.

 

Yeni VW Caddy: Dinamik tasarım

Daha güçlendirilmiş ve her açıdan geliştirilen Yeni Caddy, kendine özgü, karakteristik yeni tasarımıyla yepyeni bir görünüm kazanmış. Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan keskinleştirilmiş kıvrımlar, belirginleştirilmiş hatlar Yeni Caddy’ye dinamik bir görünüm sağlamış.

 

Yeni VW Caddy: Caddy’nin güçlü yanları korundu

Yeni Caddy’de, önceki nesillerde görülen tüm olumlu fonksiyonel özelliklerin korunduğuna dikkat çeken Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Adil Şanlıoğlu, “Aracın görünüş, kendine özgülük ve dinamizm özelliklerinde fark edilir şekilde iyileştirmeler yapıldı” dedi.

 

Yeni VW Caddy: Yepyeni ön konsol

Yeni Caddy’nin tamamen yenilenen ön konsolu şık ve kaliteli çizgiler taşıyor. Sürüş konforunu arttıran fonksiyonel ön konsolda radyo kumandalı deri kaplı yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni üfleçler ve üfleçlerin üzerinden geçen dekoratif yatay şerit gibi detaylar Yeni Caddy’yi çok şık gösteriyor. Kapı içlerindeki kaplama yüksek kalite malzeme ve işçiliği ile göze çarpıyor.

 

Yeni VW Caddy: Bilgi ve eğlence sistemi

Yenilenen ve standart olarak sunulan radyonun renkli 5″ dokunmatik ekranı üzerinden hem araç bilgileri takip ediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Bluetooth özelliği cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefon görüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

 

Yeni VW Caddy: Yeni güvenlik sistemleri

Yeni Caddy modellerinde standart olarak sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor.

 

Yeni eklenen güvenlik sistemlerinden bir diğeri de ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’. Yeni Caddy’de standart olarak sunulan sistem olası bir ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz