Çek markanın en çok satan modeli Skoda Octavia makyajlandı. Peki; araçta neler değişti?

Makyajlı Skoda Octavia, yeni tasarlanmış ön ve arka bölümüyle, sürücü yardım çözümleri, yeni bilgi-eğlence seçenekleriyle yılın sonunda satışa sunulacak. Aracın yine sedan ve Combi versiyonları olacak.

Skoda Octavia bugüne kadar Çek otomobil markasının en çok satan modeli olmuş. Skoda Octavia 1996’da doğmuş ve geçen 20 yıl içerisinde 5 milyondan fazla satılmış durumda bulunuyor.  Aracın ön bölümünde aerodinamik değişimler yaşanmış. Tek parça farlar terk edilerek iki parçalı bir tasarıma geçilmiş. Full LED kullanımına geçilmiş. Marka logosu da daha büyük ve geniş kullanılmış.

Makyajlı Skoda Octavia sınıfındaki en büyük araçlardan birisi olmaya devam edecek. Sedan ve Combi versiyonlar 1782 mm’lik bir iç mekan uzunluğu sunarken, arka diz mesafesi de 73 mm olarak açıklanıyor. Sedan versiyon 590, Combi versiyon 610 litre bagaj hacmi sunacak. Makyajla birlikte araç yen bir eğlence ara yüzüne sahip olacak. 9.2 inçlik dokunmatik bir ekrandan oluşan sisteme istenirse SIM kart takılarak araç içinde kablosuz internet erişimi sunmak mümkün olacak.

Araçta beş benzinli, dört dizel motor seçeneği sunulacak. Turbo motorların hacimleri 1 ile 2 litre arasında değişecek. Güç çıkışları ise 84 HP ile 184 HP arasında olacak. 4×4 seçeneği 1.8 TSI ve 2.0 TDI motorlarda sunulacak.  Markanın Dinamik Şasi Kontrol ismini verdiği sistem sayesinde direksiyon sertliği ve süspansiyonun açılma aralığı çeşitli modlarla kişiselleştirilebilecek. Aracın 2017 yılıyla birlikte Avrupa’da satışta olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz