Lider lastik markası Cooper Tires, yeni ultra yüksek performans lastiği olan Cooper Zeon CS Sport’u 11 Eylül tarihinde Portekiz’de gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı. Gerçek otomobil tutkunları düşünülerek tasarlanan CS Sport, önceki model olan Cooper Zeon 2XS’ten daha iyi yol tutuş, konfor, yakıt tasarrufu ve daha uzun ömürlü lastik performansı sunuyor.

Lider lastik markası Cooper Tires’ın yeni ürünü olan ultra yüksek performans lastiği Cooper Zeon CS Sport, markanın yeni yüzü olarak seçilen eski Formula 1 ve DTM yıldızı David Coulthard ile birlikte 11 Eylül tarihinde gerçekleştirilen lansmanla tanıtıldı. Portekiz’in Lagos şehri yakınındaki Autodromo Portimao’da yapılan lansmanda, önce eski jenerasyon lastikler, sonrasında ise yeni CS Sport lastikler hem ıslak hem kuru zeminde test edildi.

Yüksek hızlarda bile daha sessiz sürüş ve daha fazla konfor sağlamak üzere “Optinoise” teknolojisinden yararlanılan Cooper Zeon CS Sport, kullandığı bu teknolojiyle yeni ve önemli yüksek performans lastiği olma özelliğini taşıyor. Bu eşsiz teknoloji, direksiyon tepkimesini ve yanal dengeyi güçlendirerek, yüksek performanslı araçlar için mükemmel bir deneyim haline getiriyor.

Cooper Zeon CS Sport’un teknolojisindeki gelişmelerle, sürüş meraklılarına daha fazla yakıt tasarrufu ve lastik performansından ödün vermeden ıslak zeminde yola mükemmel tutunma sağlaması, bu yeni ürünü hem performans hem de değer açısından mükemmel bir seçim haline getiriyor. Cooper Zeon CS Sport, 17, 18 ve 19 inç boyutlarında çeşitli seçenekler ile üretiliyor ve bu seçeneklerin hepsi yüksek performanslı otomobiller için W veya Y hız endeksleri ile sunuluyor.

Cooper Tires’ın ultra yüksek performans serisinin yeni yüzü olarak seçilen David Coulthard, Cooper Zeon CS Sport’un test ve geliştirilmesinde önemli bir rol alarak Cooper’ın lastik Ar-Ge aşamasında önemli bir görev üstlendi. Geliştirme aşamasında üstlendiği görevin yanında, Cooper Tires’ın ultra yüksek performans lastik serisinin tanıtımını yapacak olan Coulthard, Cooper Zeon CS Sport’un daha geniş kitlelerce tanınmasına olanak sağlayacak.

Cooper Zeon CS Sport hakkında görüşlerini belirten Coulthard; “Markanın performans lastik gelişim programlarını destekleyeceğim ancak bana çekici gelen sadece motor sporları konusunda sahip olduğu geçmiş ve ultra yüksek performans serisinin performans odaklı olması değil. Aynı zamanda Cooper Tires’ın geçtiğimiz yıllar boyunca edindiği güvenlik onayları ve geliştirdiği yüksek kaliteli ürünler, benim için Cooper markasının üstün olan yönlerini oluşturuyor” dedi.

Cooper Lastik Avrupa Teknik Merkezi Genel Müdürü Peter McNall, CS Sport hakkında; “CS Sport’u piyasaya sunduğumuz için çok heyecanlıyız. Yeni yüksek performanslı en üst seviye ürünümüz olan bu lastik için çok fazla araştırma ve geliştirme gerçekleştirdik. Elbette performans lastiğimizin yeni yüzü olarak bizimle olmasından büyük mutluluk duyduğumuz David Coulthard’ın görüş ve geri bildirimleri ile daha başarılı bir lastik ortaya çıkardık. Sürüş meraklıları için CS Sport sahip olunabilecek en üstün lastik. Üstün direksiyon tepkimesi ve sürüşü ile hem kuru hem de ıslak koşullarda mükemmel performans gösteriyor. En önemli ürünümüz olarak bu lastiği sunmaktan gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de, Anadolu Araçlar güvencesinde kullanıcılarıyla buluşan Cooper Tires lastiklerinin yeni ürünü Cooper Zeon CS Sport, Ocak 2014’ten itibaren Türkiye pazarında yerini alacak ve eş zamanlı olarak dünyada da Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’da satışa sunulacak.

Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. Hakkında:
Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. Anadolu Grubu’na bağlı olarak 2008 yılı Kasım ayında kurulmuştur. Şirketin bünyesinde Çin’in en büyük özel sektör otomobil markası olan ve 55 ülkede satışa sunulan Geely, yüksek performanslı ürünleriyle Amerika’nın lider lastik markası Cooper Tires ile birlikte Avon Tyres, Starfire ve Mentor lastik markaları bulunmaktadır.

Cooper Tires Hakkında:
Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Anadolu Grubu’nun şirketlerinden biri olan Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş deneyim ve profesyonel yaklaşımını, lastik sektöründe bambaşka bir seviyeye taşımaktadır. Amerika’nın lider lastik markası Coopertires, 2008 yılından bu yana Anadolu Grubu tarafından ithal edilmekte olup halen Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş tarafından Anadolu Grubu güvencesi ile satılmaktadır.
Coopertires, 1914 yılında Ohio’da M&M Manufacturing adıyla kuruldu. 1917 yılında şimdiki genel merkezinin bulunduğu Findlay’e taşınan şirket, 1946 yılında Cooper Tire & Rubber Company ismini aldı. Neredeyse bir asırdır, otomobil, hafif ticari araç, ağır vasıta, motosiklet ve yarış araçları için lastik üretimini, dağıtımını ve satışını gerçekleştiren firmanın son verilere göre 11 ülkeye yayılmış 68 noktada,13,000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz