Zurich Sigorta’nın kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışının en güzel örneklerinden biri olan HelpPoint Hasar Merkezleri, trafiğin arttığı bayram tatilinde sürücülere yaşanabilecek hasarlar karşısında tam destek veriyor.

7 gün 24 saat sadece bir telefon uzaklıkta olan Zurich Sigorta HelpPoint Hasar Merkezlerine hasarlı araçlarını getiren Zurich Sigorta müşterileri, araçlarına eşdeğer olan ikame aracı alıp programlarına devam edebiliyor. Üstelik aracın onarım işlemleri süresince ikame araç hizmeti süresiz olarak veriliyor.
Zurich Sigorta HelpPoint’i kullanın, hasarsızlık indiriminden faydalanın!
Zurich Sigorta Hasar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Arda Tuncay bayram tatili boyunca binlerce aracın yola çıkacağına dikkat çekerek olası bir hasar ve yolda kalma durumunda Zurich Sigorta müşterilerinin HelpPoint’in avantajlı hizmetlerinden yararlanmasını tavsiye etti. Tuncay, “Zurich HelpPoint Hasar Merkezlerine hasarlı araçlarını getiren sigortalılarımızın tüm hasar süreci işlemleri onlar adına en hızlı biçimde sürdürülüyor. Böylelikle zaman kaybetmeleri önlenirken aynı zamanda aracın hasarsızlığı bozulmadığı için poliçe yenileme döneminde hasarsızlık indiriminden yararlanıyorlar. Sigortalılarımıza sunduğumuz bir diğer avantaj ise bu indirimden yararlanmak için yaşanan hasarın limitiyle ilgili herhangi bir kısıtlama olmaması. Hasarsızlık indiriminden yararlanmak için tek yapmanız gereken aracınızı HelpPoint merkezlerine bırakmak” dedi.

Orjinal parça mı diye düşünmeyin!
Sigortalıların araç onarım servislerinde yaşadığı sıkıntılardan birinin orjinal, garantili yedek parça kullanımı olduğunu belirten Tuncay, “Aracını HelpPoint’e getiren müşterilerimiz bütün hasar süreci boyunca alanlarında deneyimli, uzman Zurich Sigorta çalışanları ile iletişimde oluyor. Onarım süresince yapılan düzenli bilgilendirmeler sayesinde süreci takip edebiliyor. Bunun yanı sıra kullanılan tüm yedek parçaların orjinal, garantili olması sayesinde bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyor” dedi.
“HelpPoint hizmeti Türkiye’de bir ilk”
Zurich HelpPoint Hasar Merkezleri ile Türk sigorta sektöründe bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Tuncay, “Zurich Sigorta Grubu’nun dünya genelinde sunduğu ve büyük beğeni toplayan Zurich HelpPoint hizmetini Türkiye’de 2009 yılında sunmaya başladık. Hasar anında sigortalıların hayatlarını kolaylaştıran ve hasardan dolayı yaşam kalitelerinin etkilenmemesini sağlayan bu hizmetimizden yararlanan sigortalı sayısı her geçen yıl artıyor. 2009 yılında HelpPoint kullanım oranı yüzde 20 seviyelerinde iken 2014 yılında hizmetimizden faydalanan sigortalılarımızın sayısı yüzde 60 seviyesine ulaştı. Hedefimiz müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini yüksek seviyelerde tutmaya devam ederken, kullanım oranını da her geçen gün artırmak” dedi.

Müşteri memnuniyeti oranı yüzde 98
Arda Tuncay Zurich HelpPoint Hasar Merkezleri’nin, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de sigortalılar tarafından olumlu geri bildirimler aldığını kaydetti. Zurich HelpPoint Hasar Merkezleri’nden sunulan hizmetlerden yararlanan müşterilerin memnuniyet oranının yüzde 98’e ulaştığını belirten Tuncay, “Sigortalılarımızdan, aldığımız olumlu geri bildirimler doğrultusunda HelpPoint hizmetimizi daha fazla sigortalımıza sunabilmek adına çalışmalar yapıyoruz. HelpPoint hizmetimizin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması konusunda çok talep alıyoruz. Bu kapsamda hem HelpPoint’lerin hem de anlaşmalı olduğumuz servislerin sayısını artıracağız” dedi.

Zurich HelpPoint Hasar Merkezleri
Türkiye genelinde İstanbul’da 3, Ankara ve İzmir’de 1’er adet olmak üzere toplamda 5 Zurich HelpPoint Hasar Merkezi bulunmaktadır. İstanbul’da İçerenköy, Maslak ve Bahçelievler’de, Ankara’da Çankaya Turan Güneş Bulvarı ve İzmir Bayraklı’daki HelpPoint Hasar Merkezlerine 7 gün 24 saat 444 0 665 no’lu Zurich Sigorta Müşteri Hizmetleri’nden ulaşılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz