Pirelli yeni kış lastiği Sottozero 3’ü pazara sunuyor. Prestijli markaların orta ve büyük motora sahip otomobilleri için geliştirilen Sottozero 3, her türlü zorlu kış koşulunda üstün yol tutuşu ve güvenliği garanti etmesinin yanı sıra uzun lastik ömrü ile de dikkat çekiyor.

Sottozero 3, Ekim ayında pazara sunuluyor.
Pirelli, Winter Sottozero 3 ile premium kış lastikleri ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kış koşullarında yüksek performans, güvenlik ve uzun kullanım ömrünü garanti eden Winter Sottozero 3, premium otomobil üreticilerinin orta ve büyük motora sahip otomobillerin performans ve sportif özelliklerini daha da artırmak için geliştirilmiş ultra yüksek performans lastiğidir.
İtalya, Avusturya, İsveç, Finlandiya ve Yeni Zellanda’nın sert kış koşullarında gerçekleştirilen testlerle de ortaya konduğu gibi yeni Winter Sottozero 3’ün taban desenindeki üç boyutlu kanallar daha fazla karın tutulmasına olanak sağlamakta, bu nedenle de karlı zeminde yol tutuşu artırmaktadır. Aynı zamanda lastiğin yere temas alanının da genişletilmesi sayesinde de yol tutuşu arttırılmıştır.
Pirelli’nin araştırma laboratuvarları, lastiğin mekanik, termal ve dinamik özelliklerini geliştiren özel polimerlerin kullanılması sayesinde, ıslak ve buzlu yüzeylerde yol tutuşunu arttıran yenilikçi bir bileşen geliştirdi. Bu özellik otomobilin sürüş özelliğini de iyileştirmektedir.
Yeni Winter Sottozero 3’un taban deseni, lastik ömrünün uzatılmasını sağlamak için en uygun hale getirilmiştir. Lastik omuzları ise daha fazla su tahliyesi sağlaması için daha oval hale getirilmiştir. Winter Sotozero 3, tüm dünyada 16 – 21 inch jant ölçülerinde ve patlasa da gidebilen ölçülerde olmak üzere toplam 50’ye varan değişik ölçüde pazara sunulacaktır. Sottozero 3 Mercedes, BMW ve Lamborghini gibi premium araçlara homologe olarak pazardaki yerini alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz