KTM, yenilenen motoru, yepyeni WP AER 48 çatal sistemi, yepyeni bir şase sayesinde ağırlığındaki büyük hafifleme ile öncekilerden daha hafif, daha hızlı ve daha çevik tamamen yeni nesil 2016 model SX serisini tanıtmaktan memnuniyet duyar.

Geçen yılın iki Dünya Motocross Şampiyonluğunu ünvanının etkisi daha devam ederken, Marvin Musquin East250 SX ve Ryan Dungey’nin 450 SX Dünya Şampiyonluğu unvanlarının güçlü etkisiyle,  Mattighofen, Avusturya ve ABD’den AR&GE departmanlarının yoğun geliştirme çalışmaları sayesinde,  Haziran ayından itibaren tüm dünyaya sunulacak olan yeni seri ürünü tanıtmaktan gurur duyar.

Geçen hafta İtalya’da, tarihi Maggiora pistinde medyaya tanıtılan KTM SX modellerinin bu yeni YARIŞA HAZIR nesli, dünya motor yarışları için bir kriter koyan, her bir sınıfa liderlik performans ve en düşük ağırlıkla kombine en gelişmiş teknolojiyi sunar.

Şasi

KTM mühendisleri performans arttırmayı, kullanımı iyileştirmeyi ve tüm dünyaya hâkim makinelerin ağırlığını azaltmayı amaçladığından, hala önemli marş motorunu içeriyor olmasına rağmen önceki modellerle karşılaştırıldığında, parçaların %90’nından fazlası yeni. Kilit geliştirmelere, KTM ile yakın bir işbirliği ile WP tarafından geliştirilen yenilikçi AER 48 Hava Çatal tasarımı (ABD modelleri WP 4CS çatal sisteminin bir versiyonu ile donatılmaya devam etmektedir), iyileştirilmiş kütle merkezîleştirme ve daha iyi kullanım için azaltılmış ağırlık (250 SX hariç tüm modeller)  sağlamak için yeni bir şase, yardımcı şase, ayak mandalı, yana açılır kol, mafsallı mekanizma ve arka şoklu yeni tasarlanmış bir şase içerir.

Motor

Yeni şaseyle uyumlu bir şekilde çalışırken, 125cc’lik 2 zamanlı bir motora ilaveten tamamen yeni daha küçük ve hafif 4-zamanlı motorlar dizisi geliştirilmiş performans sunan yeni bir mimari tasarım ile zenginleştirilmiştir. 4- zamanlı seri, gaz kelebeği gövdesi ve farklı sürüş modlarının yanı sıra daha hızlı bir ECU ile geliştirilmiş EMS olan son teknoloji hedefleme kontrolü sistemidir. Vizyon oldukça basit: KTM mühendisleri motosikletlerinin öncekilerden daha hızlı yapmak istedi.

KTM Offroad Ürün Müdürü Joachim Sauer: “AR&GE Departmanından pek çok uzman, profesyonel yarışçı, motor sporları departmanımız ve WP ile işbirliği içerisinde geliştirilen SX modellerinin yeni bir neslini sunmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu seri, teknoloji anlamında büyük bir adım ve önceki modellere oranla daha düşük ağırlık avantajı sunuyor.”

“Yeni AER 48 çatal sistemi inanılmaz yenilikçi bir tasarımdır ve yeni şaseler, iyileştirilmiş motorlar ve genel iyileştirmelerle kombine edilmiştir ve sürücülerin SX MY16 serisinde büyük fayda hissedeceklerinden eminiz. Amerika için 4CS çatal sistemi gibi, farklı pazarlara uygun belirli öğeleri korumaya devam ediyoruz. Motocross ve Supercross’taki zorlu yarışlarda başarıdan fazlası olarak görünen fabrika ekibimizle yaptığımız sıkı çalışma artık müşterilerimizle paylaşılabilir durumda ve son SX modellerini dünyaya sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Sportminicycles

KTM genç serisi 50 SX, 65 SX ve 85 SX için detay güncellemeleri aldı ve KTM yetişkin acemiler için profesyonel seviyede MXGP ve Supercross’un yanı sıra, gençler için her türlü yarış seviyesini geliştirmek için bir dizi motosiklet sunmaya devam ediyor.

Yeni modellere dair daha büyük bir algı yakalamak için, yeni KTM SX MY16 Faaliyet Videosunu izleyin, yerel KTM bayisiyle iletişime geçin ya da yeni KTM internet sayfamızı ziyaret edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz