Salon ve stationwagon ile birlikte, Mercedes-Benz de E-Serisi ailesinde Coupé ve Cabriolet yenilemek tam bir gerçekleştirmiştir. Görme, yeni Mercedes-Benz tasarım deyim üzerinde Coupé ve Cabriolet beraberlik hem de. Yüce otomobil arıtma için özel ve lüks özellikleri müşterinin bireysellik ve modelleri ‘E-Serisi gen ailesinin de altını çiziyor. Yeni özellikler öncü enjeksiyon teknolojisi ve “Mercedes-Benz Intelligent Drive” kavramının bir parçası olarak öncü destek sistemleri ile dört silindirli motor BlueDIRECT güçlü ve etkili içerir. Bu Akıllı Sürücü özellikleri, örneğin, araç geçiş ile ya da yaya, çok yönlendirmek için yardımcı olan bir yakınlık kontrol sistemi ve dazzle-ücretsiz sürekli yüksek kiriş ile çarpışmaları önlemek edebiliyoruz sistemleri.

Klasik E-Serisi Coupé ve dört koltuklu Cabriolet yürütme segmentinde en çok arzu edilen araçlar arasındadır. Bu üstün sürüş keyfi için bir tutku düşkünlük söz konusu olduğunda üstün konfor, ne modeli uzlaşma sunuyor lüks ekipmanları ile akıllı, verimli teknolojiyi birleştirerek. Başarılı E-Serisi ailesinde olayları duygu dolu onlar kabul edilmektedir nedeni budur. Birçok stand-out yeni teknik özellikler yakışır gibi dış ve iç hem tasarım, taze ve keskin.

“Üç kelime E-Serisi Coupé hem Özetle: Dr Joachim Schmidt, Genel Müdür Yardımcısı Mercedes-Benz Otomobil, Satış ve Pazarlama göre
ve dört-koltuklu Cabriolet modeli:, atletik, tutkulu büyüleyici.
Özellikle iki araç da şu anda mevcut olan en akıllı teknoloji dahil olduğu tatmin edici oluyor. Bu ikisini de doğru yapar
rüya araba. ”

Tasarım: en iyi e-motion

E-Serisi Coupé ve Cabriolet yeni bir görünüm esas olarak tek bir far merceğin arkasında tüm fonksiyonel unsurları kapsayan yeni farlar ile yeniden tasarlanmış ön sonucudur. Farlar LED huzmeli ile donatılmış ve tüm-LED teknolojisi bir seçenek olarak bu sınıfta ilk kez mevcut iken, standart olarak gündüz çalışan lambalar LED vardır. Farlar içinde, LED akan fiber optik kablolar benzeyen kaş E-Serisi tipik bir “dört gözlü” bir görünüm güçlendirmek.

Büyük hava girişleri ve ayrıntılı kanat tasarımı krom ile yeni, ön tampon açıkça çevik araçların dinamizmi ortaya çıkarmak. Sonuç olarak, onun spor araba ızgara ile ön farklı, sportif yüz sunuyor, ama aynı zamanda Coupé ve Cabriolet ve yeni E-Serisi Sedan arasındaki yakın benzerlik vurgulamaktadır.

Olan LED fiber optik kablolar Yeni arka ışık birimleri, ön farlar stil ipuçları ve krom-bak ile “kanat tasarımı” bir geniş görünümlü arka tampon ihtiyatlı bu model serisinin atletik görünümünü altını çizmek hizmet Döşeme echo. Bu karakter daha trapez egzoz boruları ile iki borulu egzoz sistemi de dahil olmak üzere isteğe bağlı Spor paketleri ilavesi ile vurgulanabilir.

Coupé, uzun bir kaput, uzun yan çizgi ile klasik oranlara sahiptir
Düz tavan çizgisi ve güçlü kuyruk sonu. Açık Mercedes-Benz Coupé modelleri hale Geleneksel üslup özellikleri iki kapılı modelin çarpıcı çizgileri tanımlamak – Bu akışını kesmek için herhangi bir B-ayağı olmadan tamamen geri çekilebilir yan camlar anahat olarak. Dört koltuklu Cabriolet modeli de önden berrak oranlarda vurgulayan bagaj kapağı için çalışır gibi sürekli hafifçe yükselir bir beltlıne ile, tamamen geri çekilebilir yan camlar vardır. Klasik kumaş yumuşak üst geçmişin büyük dört-koltuklu Mercedes-Benz cabriolet anıları çağrıştıran aynı zamanda özel zerafet duygusu ile ihsan.

Bir rafine iç

Mercedes-Benz ek olarak E-Serisi Coupé iç güncelledi
ve büyük etkisi Cabriolet, dikkatle etkileyici dış ile koordine. Araç içinde, şık malzemeler açık bir şekilde yapılandırılmış yüzeyler ve tüm pano boyunca uzanan iki parçalı düzenleyici elemanı yanında hakim. Bu, ahşap veya alüminyum, iç en yüksek kaliteli genel izlenim böylece yuvarlama gibi özgün materyaller, bir seçenek olarak seçilebilir.

Ayrıca yeni beyaz desteklenen çevirir ve parlak çerçeve ile baş ünitenin yamuk şeklinde tam renkli TFT ekran ile gösterge paneli bulunmaktadır. Yeni E-Class aile ile akrabalık yeniden tasarlanmış hava çıkışları, hem de gümüş krom kontrolleri ile arasında bir analog saat ile gösterilir.

Vites kolu olmadan restyled orta konsol, hem de DIRECT SELECT kolu ve bir otomatik şanzıman ile birlikte vardiya kürekler ile bir üç kollu çok fonksiyonlu direksiyon, aynı zamanda iç için sesi ayarlamak için yardımcı olur.

Yeni E-Serisi Cabriolet özel bir varlık, özellikle yüksek dereceli yalıtımlı akustik yumuşak üst sayesinde, aracın kendi sınıfında en düşük gürültü seviyesi elde olmasıdır. Eşsiz akustik Yumuşak üst yüksek hızlarda bile, sadece çok az rüzgar gürültüsünü iç duyulur, sağlar.

Yukarıdan aşağı çekerken son derece yenilikçi AIRCAP sistemi olağanüstü konfor için bir seçenek olarak kullanılabilir. Bu da, aracın iç ve bu nedenle rüzgar gürültüsü içinde rüzgar türbülansı azaltır. Yeni: Aktif modunda, AIRCAP sistemi 40 km / s aşan hızlarda otomatik olarak dağıtır ve 15 km / saatin altına otomatik olarak geri çeker tekrar ön cam çerçevesi içinde rüzgar saptırıcı. Bu yavaş yavaş ve ne zaman sabit sürüş sırasında E-Serisi Cabrio en saf haliyle görünür olmasını sağlar. Aralarındaki taslak-stop ile birlikte iki arka kafalıklar, arka emniyet kemerleri kullanımda otomatik olarak genişleterek araç yolcuları sayısı cevap.

Ayrıca opsiyonel: AIRSCARF boyun düzey ısıtma. Bu ek bu soğuk dışında bile üst aşağı çekmek için rahat sağlayarak cabriolet sezon uzanır.

Sınırsız bireysellik sunan Randevular

E-Serisi Coupé ve Cabrio gibi yeni iç renk ve renk kombinasyonları gösterdiği, bireyselleşme için neredeyse sınırsız kapsamı sunuyoruz. Örnekler iki atletik E-Serisi modellerinin özel ortama taze bir soluk getiren ipek bej iç, aksine mavi derin deniz içerir.
 
Mercedes-Benz Akıllı Sürücü: Ağa bağlı duyu ile destek sistemleri

“Mercedes-Benz Akıllı Sürücü”: Salon ve Emlak modellerinde olduğu gibi, güvenlik konforu bir arada sunmaktadır yeni destek sistemleri E-Serisi Coupé ve Cabrio giden yolu bulduk.

Bu kısmen aşağı gibi içinde yaklaşık 50 metre alanın üç boyutlu bir görünüm kadar sağlar dikiz aynası, çevresinde bir Stereo Çok Amaçlı Kamera olarak state-of-the-art sensörlerin kullanımı için 500 metre olmak üzere toplam denetim alanı ile aracın ön. Akıllı algoritmalar da donatılmıştır radar sensörleri verilerle stereo kamera verileri birleştirme. Ortak bir kontrol ünitesi yayalar ile birlikte, önde sürüş yaklaşan ya da vizyon büyük bir alan içinde geçen araçlar ve trafik işaretleri ve yol işaretleri çeşitli yanı olarak tespit etmek için çeşitli sensör sistemleri alınan bilgiler değerlendirir hareket eden nesnelerin bir mekansal sınıflandırma yapmak.

Başlıca piyasalarında, Coupé ve Cabriolet modelleri hem ÇARPIŞMA ÖNLEME standart, adaptif Brake Assist ile bir radar tabanlı yakınlık ve çarpışma uyarı sistemi ASSIST olarak donatılmıştır. Bu önemli bir arkadan çarpma riskini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca standart donanım parçasını oluşturan artık daha geniş bir hız aralığında dikkatsizlik ve uyku hali uyarmak için ve uyanıklık düzeyi ve son mola bu yana geçen zaman sürüş miktarı hakkında sürücüyü bilgilendirmek yapabiliyor DİKKAT ASSIST vardır. Ayrıca ayarlanabilir bir hassasiyet düzeyini sağlar.

Buna ek olarak, yeni veya özellik genişletilmiş işlevsellik olan yardım sistemlerinin bir dizi opsiyonel olarak mevcuttur. Aşağıdaki yenilikler genel bir bakış:

• DISTRONIC PLUS Direksiyon Asist ile kendi şeritte aracın tutmak için gelir ve aynı zamanda yarı-özerk trafik sıkışıklığını araç takip edebiliyor olduğunda sürücüye kapalı yükünü almaya yardımcı olabilir.

• Fren Çapraz Trafik Asist ile sistemi BAS PLUS Assist, sürücü tarafından uygulanan ve aynı zamanda da, ilk kez çapraz trafik ve yayalar tanımak mümkün olan fren basıncı artırabilir.

• PRE-SAFE ® Fren yayaları algılayabiliyor ve 50 km / h hızlarda çarpışmayı önlemek için fren özerk başlatabilir.

• PRE-SAFE ® PLUS arkadan bir çarpışma tehlikesi tanıyabilir. Aracın sürücüsü arkasında bir artış frekans (ABD ve Kanada) arka flaşörlerin aktivasyonu ile uyarılır. Çarpışma riski devam ederse, sabit araç sıkıca her iki ileri sarsıntı ve dolayısıyla işgalcilere yerleştirilen zorlanmayı azaltmak için ve ikincil kazaları önlemek için frenlenir. PRE-SAFE ® yolcu koruma önlemleri hemen etkisi önce yerleştiriliyor.
 
Bitişik şerit açık değilken Asist tutulması • Aktif Lane şimdi örneğin nedeniyle karşıdan gelen trafik, sollama araç veya paralel trafiğe, algılayabilir. Kırık bir çizgi bile bir çarpışma riski olduğunda, sistem, bir tarafta fren uygulayarak istenmeden şerit bırakarak aracın engelleyebilirsiniz. Bu nedenle Active Blind Spot Assist için ideal bir tamamlayıcı unsurdur.

• adaptif uzun far Assist Plus yüksek ışın farlar ışık ışınları ‘koni diğer araçlar dışında maskeleyerek göz kamaştırıcı trafik olmadan sürekli tutulması sağlar.

• Aktif Otopark Asist aktif direksiyon ve fren kontrolü alanlarda-on sonu paralel ve hem de, hem de araç otomatik olarak önceden orada Park ise yine paralel alanlarda dışında manevra ile otomatik park yeri sağlar.

• hız limitleri ek olarak, Trafik Burcu Asist şimdi de tespit ve no-sollama bölgeleri ve onların son sinyal ilgili işaretler görüntüleyebilirsiniz. Erişim kısıtlamaları empoze işaret durumunda, aynı zamanda görsel ve akustik uyarı sağlayabilir.

• 360o kamera böylece sanal kuşbakışı da dahil olmak üzere, tek tip çok yönlü görünüm sağlayan, aracın dört tarafı kapsayan – yukarıdan aşağıya bir aracın görünümü ve yakın çevresi. Dinamik kılavuz çizgileri giren ve çıkan park yerleri gibi manevra ile yardımcı olur. Çeşitli manzarası manuel olarak seçilebilir
Duruma.

 
Güçlü tahrik sistemi örnek verimlilik sağlar

E-Serisi Coupé ve Cabrio için güçlü benzinli ve dizel motorlar geniş bir seçim var. Tüm yüksek verimli ve ECO start / stop fonksiyonu ile donatılmıştır. Altı benzinli motor 125 kW (170 hp) 185 kW (252 hp) arasında değişen üç dizel motor ile birlikte 300 kW (408 hp) ile 135 kW (184 hp) çıktı arasında değişen, mevcuttur.

Yeni bir unsurdur Mercedes-Benz altı ve sekiz silindirli motorlar en son nesil kullanılan aynı çığır açan teknolojilere dayalı sprey güdümlü doğrudan enjeksiyon, dört-silindirli benzinli motor BlueDIRECT. Onun teknoloji paketi çoklu enjeksiyon için hızlı hareket eden piezo enjektörleri, hızlı çoklu-buji ateşlemeli, turbo, emme ve egzoz tarafında tam değişken kam mili ayarı yanı sıra düzenli bir yağ pompası içerir.

BlueDIRECT dört silindirli motor egzoz gazı turbo ve dış yüksek basınçlı egzoz gazı devridaim ile birlikte tabakalı fakir karışım sürecinin dünyanın ilk kullanım görür. Sonuç olarak, Coupé ve Cabriolet her ikisi de olağanüstü emisyon ve yakıt tüketimi değerleri elde. Buna ek olarak, yeni dört silindirli benzinli motor zaten 2015 yılından yürürlüğe girdiği AB6 standardına uygun BlueDIRECT.

Ayrıca BlueDIRECT benzinli motor yelpazesi oluşturan tanıdık V6 ve V8 motorları. Yeni bir ek biturbo sürücü ile E 400 olarak ilk kez sunuluyor altı silindirli motor versiyonu. Aynı şekilde AB6 emisyon sınırları karşılarken düşük motor hızlarında tork performansı potansiyeli ve zorlu seviyeleri ile, bu motor altı silindirli sektöründe standartları yeniden tanımlıyor. Coupé ve Cabriolet için altı silindirli dizel ünitesi AB6 standardına uygun sağlayan daha da geliştirilmiş SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) teknolojisi ile bir BlueTEC modeli kılığında geliyor
de.

Son derece değişen pürüzsüz ve vardiya seyahat kısa ve DIRECT SELECT kolu ve DIRECT SELECT vites kürekler ile 7G-TRONIC PLUS otomatik şanzıman ile bir altı-ileri manuel şanzıman: Mercedes-Benz gelecekte Coupé ve Cabriolet için iki yayınlar sunmaya devam edecektir. PLUS ortaya 7G-TRONIC en son sürümü verimlilik ve bakım kolaylığı açısından büyük faydalar sağlar.
Yeni bir özellik Anlık M modu. Bunun yararı sürücüsünün el aşağı yukarı kaydırılır ya da varsa, iletim bağımsız zaman bir süre sonra yakıt tasarruflu otomatik vites değiştirme moduna geri döner olmasıdır.

Şasi ve süspansiyon – üstün yol tutuşu için temel

Standart olarak, Coupé ve Cabriolet seçici amortisör sistemi ile AGILITY CONTROL süspansiyon ile donatılmıştır. Amortisörler ve böylece sürüş konforu yüksek düzeyde sağlanması, yol yüzeyi değişen koşullara uyum. Hala marka ile ünlüdür uzun yolculuklarda konfor sunarken bu da sportif kullanım sağlar.

Seçici amortisör sistemi ve sıkı sönümleme özellikleri olan bir AGILITY CONTROL spor süspansiyon sürüş dinamiği paketi ile birlikte bir alternatif olarak kullanılabilir. İkinci bir sportif gaz pedalı özellikleri ve vites noktaları ile sürüş modu ayarı, hem de elektronik amortisör kontrol sunuyor. Bu sürücü istedikleri bağlı olarak, bir düğmeye dokunarak kendi ihtiyaçlarına sönümleme ayarlamanızı sağlar
rahat veya sportif sürüş.

Salon ve Emlak modellerinde olduğu gibi, E-Serisi Coupé ve Cabriolet gelecekte standart olarak elektromekanik Doğrudan-Steer sistemi ile donatılmış olacak. Bu direksiyon açısı ile değişen bir direksiyon oranı ile hıza duyarlı güç yardım birleştirir. Bu mükemmel düz hat denge ulaşmak için yardımcı olur ve tüm hız aralıklarında rahat kullanım ve direksiyon konforu yüksek düzeyde sağlar. Elektromekanik yardım da direksiyon açıldığında sadece enerji kullanarak ve aynı zamanda ilk etapta mümkün Yrd Aktif Otopark gibi yenilikçi yardım sistemleri yapar tarafından önemli ölçüde tasarruf yapmak için potansiyel sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz