Mitsubishi’nin Outlander ve ASX modelleri Amerikan Otoyol Güvenliği ve Sigorta Enstitüsü tarafından verilen “Top Safety Pick +” ve “Top Safety Pick” güvenlik ödüllerini kazandı.

Mitsubishi Outlander, Amerikan Otoyol Güvenliği ve Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından verilen en üst düzeydeki güvenlik ödülü olan “Top safety Pick +” ödülünü aldı. Mitsubishi ASX ise aynı değerlendirmede kendi segmentinde “Top Safety Pick” ödülüne layık görülen tek araç oldu. Bu başarılarla Mitsubishi, Amerika’da en güvenilir Crossover yelpazesine sahip marka olduğunu kanıtladı. IIHS tarafından “Top Safety Pick” seçilebilmek için tüm çarpma testlerinden iyi sonuç alınması gerekiyor. “Top Safety Pick +” ödülü için ise çarpışma testlerinde alınacak başarılı sonuçların yanı sıra çarpışma önleyici sistemlerin etkinliği de değerlendiriliyor.

Üstün donanım özelliklerinin yanı sıra mükemmel güvenlik özellikleri ile Mitsubishi Outlander dikkatleri üzerine çekiyor. RISE gövde yapısı, ASTC, 7 adet SRS hava yastığı, HSA (Yokuş kalkış destek) gibi üstün güvenlik özelliklerini bir arada sunan Yeni Outlander EuroNcap’ten 5 yıldız aldı. Yeni Outlander Euro NCAP değerlendirme testlerinden “Safety Assist” değerlendirmesinde %100 alan sınıfındaki tek araç oldu. Japonya NCAP’te ise en güvenli araç ödülünü aldı.

Üstün güvenlik özellikleri ile donatılan Mitsubishi ASX, darbeye karşı emici ve güçlendirilmiş RISE gövde yapısına sahip. ASX’de güvenli fren sistemi (ABS), elektronik fren gücü (EBD), 7 hava yastığı (SRS), fren destek sistemi (BA), yokuş kalkış destek sistemi (Hill Start Assist System), ASTC (Aktif stabilite çekiş kontrol sistemi), acil durum stop sinyal sistemi (ESS) ve hız sabitleyici (cruise control) gibi güvenlik donanımları standart olarak sunuluyor. Mitsubishi ASX’in üretiminde kullanılan yüksek dayanımlı çelik aracın daha hafif ve kaza anı güvenliğinin daha fazla olmasını sağlıyor. Mükemmel gövde yapısı ve sürücü diz hava yastıkları ile Mitsubishi ASX bu başarılı sonuçları elde etti. ASX, 2010 yılında ANCAP ve 2011 yılında EURONCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almaya hak kazanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz