Otomotiv sektörüne dijital dönüşüm çözümleri sunan Garaj Sepeti, sektörün önemli oyuncusu Taşıt.com’u satın aldı.

Otomotiv sektörü odaklı teknoloji şirketi Garaj Sepeti, aldığı yatırımlardan sonra şimdi de önemli bir inorganik büyümeye imza attı. Aralık 2017’de resmileşen anlaşmaya göre, Taşıt.com Garaj Sepeti tarafından satın alındı.

Taşıt.com Büyümesini Sürdürecek

Otomotivde araç sahipleri, KOBİ’ler ve kurumlara sundukları dijital dönüşüm ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü belirten ve Garaj Sepeti’ni internetin tartışmasız en büyük otomotiv oyuncusu haline getirmek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Garaj Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelikol satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Taşıt.com Türkiye internet ve otomotiv sektörü için çok önemli bir pazaryeri. Yıllardır çok başarılı işlere imza atıyorlar ve sürekli kendilerinden söz ettiriyorlar. Rakamlara baktığımızda da ilan ve kiralama platformu olarak otomotiv dikeyinin en büyük oyuncusu olduğunu görüyoruz.”

Taşıt.com kurucusu Birol Kabakoğlu ise “Taşıt.com olarak sektörde sekiz yıldır pek çok ilke imza attık milyonlarca kullanıcıya ulaştık ve Taşıt.com’u buraya kadar başarıyla getirdik. Bugüne kadar 150’nin üzerinde personele iş imkanı sağladık. Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz. Biz bu satın almayı bayrak teslimi olarak görüyoruz. Garaj Sepeti’nin vizyonu ve kültürüyle çok uyum sağlayan Taşıt.com’un emin ellerde olduğuna ve yeni başarılara imza atacağına inanıyorum. Bundan sonra yoluma kurucu ortağı olduğum Dekamedia teknoloji şirketi ve internet girişimi CvLogin ile devam edeceğim” dedi.

Çelikol Taşıt.com’u büyüteceklerini ve diğer Garaj Sepeti ürünleri ile sinerji yaratacaklarını vurgulayarak, satın almanın getireceği faydaları şu şekilde sıraladı:

Taşıt.com’un Oto Galeri üyelerini eklediğimizde Garaj Sepeti ailesi otomotiv dikeyinde Türkiye’nin tartışmasız en büyük internet şirketi olmuştur. Bu liderlik, yayınlanan oto galeri araçları sayısı açısından da kendini göstermektedir.

Taşıt.com’un 1,5 milyon üyeye ve 1,5 milyon ilana ulaşmış veritabanı, sektörün büyük verisine sahip olma vizyonumuzu besler niteliktedir.

Taşıt.com’un kiralama pazaryeri altyapısını Garaj Sepeti’nin diğer ürünlerinde de kullanarak daha fazla kiralama müşterisiyle buluşturmak mümkün olacaktır.

Garaj Sepeti’nin geliştirdiği Araba Değeri gibi akıllı hesaplayıcılar Taşıt.com kullanıcıları ile de ücretsiz olarak buluşturulacak.

Garaj Sepeti’nin kullanıcının farklı platform davranışlarını inceleyerek uçtan uca medya çözümleri sunması için de Taşıt.com çok önemli. Otomotiv’in en büyük reklam yayıncı grubu olacağız

Araca erişme sürecinin ilk aşaması araç satın almak veya kiralamaktır. Sahip olduktan sonra da kredi, tamir, bakım, sigorta, kasko ihtiyaçları ile süreç devam eder ve aracı satmak ile sonlanır. Garaj Sepeti bu satın alma ile kullanıcının bu yolculuğundaki deneyimi bir uçtan diğer uca kadar neredeyse tamamen kapsar hale gelmiştir.

Üyelerin üyelikleri devam edecek

Garaj Sepeti yetkililerinin aldığı karara göre Taşıt.com üye bireyleri ve üye işyerleri üyeliklerine devam edecek ve kısa bir süre sonra bu üyelikleri hiçbir ücret ödemeden tüm Garaj Sepeti ürünlerinde de geçerli olacak. Aynı şekilde Garaj Sepeti üyeleri de Taşıt.com un ayrıcalıklarından faydalanabilecekler. Örneğin Taşıt.com da bir ilan veren araç sahibinin ilanı pek yakında başka hiçbir işlem yapmadan Garaj Sepeti alt yapısında çalışan tüm internet sitelerinde de ücretsiz yayınlanacak.

Detaylı bilgi için: iletisim@garajsepeti.com / 0212 321 69 34

 

Garaj Sepeti Hakkında

Garaj Sepeti 2017 Ocak ayında faaliyete başlamış otomotiv sektörü odaklı teknoloji şirketidir.  Online teknolojilerde ve otomotiv sektöründe uzun yıllar deneyime sahip kurucuların bir araya geldiği şirket çeşitli başarılı internet girişimcilerinden ve yatırım gruplarından yatırımlar almıştır.  Girişim ekosisteminde son yılların en hızlı büyüyen ve en dikkat çeken girişimlerinden gösterilmektedir.

Garaj Sepeti Faaliyetleri

Garaj Sepeti birden fazla alanda faaliyet göstermektedir.

Garaj Sepeti İşyeri Çözümleri oto galeri, oto tamir, oto kuaför, oto ekspertiz noktalarına özel ürünleri ile bu iş yerlerinin dijital dönüşümüne öncülük eder. İşyerlerinin sanal dükkân sahibi olarak internette bulunurluğunu sağlar, işyerlerini Google Map, Yandex Map gibi haritalar ile entegre ederek online görünürlüklerini arttırır. Bunların ötesinde tek tuş ile Facebook ve Google reklamı verebilmelerini sağlayan, arama motorlarında yukarılarda çıkmalarını sağlayan dijital teknoloji çözümlerini sunar. Kısa sürede 2.000 işyeri Garaj Sepeti çözümlerini kullanmaya başlamıştır.

Garaj Sepeti Garaj DATA markası ile otomotiv sektörü kurumsal oyuncularına pek çok veri hizmetleri sağlar.

Garajsepeti.com pazaryeri ile sahip olduğu işyeri zenginliğini son kullanıcıya sunar. Kullanıcıların ikinci el araçlara, tamircilere, oto kuaförlere ve ekspertiz noktalarına kolayca ulaşmalarını; onlara anlık mesajlaşma ile sorular sorabilmelerini ve rezervasyon yapabilmelerini sağlar. Garajsepeti.com’daki Garaj Kit ürünleri ve Garaj Life içerikleri ile de araç sahiplerine ve sürücülere pek çok konuda kolaylık sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz