Yenilikçi vizyonuyla dünya otomotiv pazarında başarıdan başarıya koşan KIA, Türkiye’de de büyümesini sürdürüyor.

Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, 2015 yılını değerlendirdiği açıklamasında, “Çelik Motor olarak, 55. kuruluş yıldönümümüzü kutladığımız 2015 yılında büyümemizi sürdürdük. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda önemli başarılar elde ettik. KIA markamızla yılı 19 bin adede yaklaşan bir satış rakamıyla bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Dünyanın en iyi otomotiv markalarından biri olan KIA, Türkiye’de de pazar payını artırmaya devam ediyor. Çelik Motor bünyesinde faaliyet gösteren KIA, 2015 yılını önemli başarılarla geride bırakıyor.

Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, 2015 yılını değerlendirdiği açıklamasında şunları söyledi: “Otomotiv sektörünün son yılların en yüksek satış rakamlarına ulaşarak, toplamda 930 – 950 bin adet seviyesine geleceğini düşünüyoruz. Ağır Ticari satışlarını da eklersek pazar 1 milyonun üzerine çıkacak. Biz de Çelik Motor olarak, 55. kuruluş yıldönümümüzü kutladığımız 2015 yılında büyümemizi sürdürdük. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda önemli başarılar elde ettik. KIA markamızla yılı 19 bin adede yaklaşan bir satış rakamıyla bitirmeyi planlıyoruz.”

Yeni Kia Sportage müjdesi

Bora Koçak 2015 yılı ile ilgili değerlendirmeler yaparken, 2016’da müşterileri bekleyen yenilikleri de paylaştı. Koçak, Türkiye’de en çok tercih edilen KIA modeli olan Sportage’ın tamamen yenilendiğini söyleyerek, yenilenen Sportage’ı 2016’nın Mart ayında müşterilerle buluşturacaklarını belirtti.

Çelik Motor bünyesinde yer alan diğer markaların performansı ile ilgili de bilgiler veren Bora Koçak, “Filo kiralamada 22 bin adetleri aştık. Günlük kiralamada yüzde 100 Türk markası Garenta ile yaz aylarında 7 bin adetlik araca ulaştık. İkinci el otomobillerin internet üzerinden açık artırma yoluyla, hızlı ve güvenli bir şekilde satılmasını sağladığımız ikinciyeni.com isimli sitemizle de 11 bin adetlik satışı yakaladık” dedi.

Bora Koçak 2016 yılında faaliyet gösterdikleri her alanda büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz