İstanbul’un en büyük otoparkını Şişhane’de açmaya hazırlanan Parkturk, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi Beştelsiz Mevkiine 240 araç kapasiteli otopark yatırımının temelini attı. 8 milyon TL’lik yatırımla 2014 yılında hizmete girecek olan Parkturk Zeytinburnu Otoparkı, 240 araçlık zemin altı araç kapasitesi ile hem bölgenin artan otopark ihtiyacını karşılayacak hem de Zeytinburnu’nun sosyal dokusuna katkı sağlayacak dev bir ilçe meydanı kazandıracak. Kamu kaynaklarına dokunmadan akıllı ve çevreci otoparklar inşa ettiklerini belirten Parkturk Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgür Tezel, Zeytinburnu’nda 10 bin metrekareye varan inşaat alanında İstanbul’un en büyük zemin altı kat otoparklarından birini daha hizmete almaya hazırlandıklarını açıkladı.
‘Otoparktan Daha Fazlası’ anlayışı ile Ocak 2010 tarihinde faaliyete geçen Parkturk, akıllı ve yeşil otoparklar inşa etmeye devam ediyor. İstanbul’dan Ankara’ya Aydın’dan Eskişehir’e Türkiye’nin her köşesinde yatırımlarımıza hız veren Parkturk inşaatı ve işletmesi süregelen 14 büyük otopark projesi ile dikkat çekiyor. İstanbul’un en büyük otoparkını Şişhane’ye açmaya hazırlanan Parkturk, Kadıköy Söğütlüçeşme Camii Mevkiinde yer alan 550 araç kapasiteli projesinin yanı sıra Zeytinburnu’nda temelini attığı yeni zemin altı kat otoparkı ve etkinlik meydanı yatırımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 8 Milyon TL’lik yatırımla 2014 yılında hizmete girecek olan Parkturk Zeytinburnu Zemin Altı Kat Otoparkı, 240 araçlık kapasitesi ile Zeytinburnu’nun artan otopark ihtiyacına çare olacak hem de üzerine yapılacak rekreasyon alanı ve etkinlik meydanı ile Zeytinburnu halkına hizmet edecek.
Trafik sorunun had safhada olduğu İstanbul için özel projeler geliştirdiklerini söyleyen Parkturk Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgür Tezel, ilk etapta Şişhane bölgesinde İstanbul’un en büyük araç kapasitesine sahip ticari otoparkı projesini hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Tezel, “Şişhane’deki İBB’ye ait alanda geliştirdikleri yap işlet devret projesi ile tam 1010 araçlık otopark büyüklüğüne eriştik. Zeytinburnu Belediyesine ait alanda yap işlet devret yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz bu proje ile hem bölgenin otopark sorununa çare olacağız, hem de bölgeye yeni bir meydan kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Parkturk Hakkında:
‘Otoparktan Daha Fazlası’ anlayışı ile Ocak 2010 tarihinde faaliyete geçen Parkturk’ün Türkiye genelinde 14 otopark işletmesi ve inşaatı bulunuyor. Aydın Atatürk kent meydanı altında 580 araç kapasiteli otoparkını yeni hizmete sunan Parkturk’ün Eskişehir’de 3, Ankara’da 1, İstanbul Büyükçekmece ve Beşiktaş ilçelerinde 1’er adet işlettiği otoparkı mevcut. İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme’de yapımına hızla devam edilen 550 araç kapasiteli zemin altı kat otopark projesinin temelini atan Parkturk 1010 araçlık kapasitesi ile İstanbul’un en büyük ticari otoparkını İstanbul Beyoğlu Şişhane Mevkiine inşa ediyor. Yine İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde 240 araçlık bir zemin altı kat otoparkı ve meydan yatırımına imza atmaya hazırlanan Parkturk’ün Bakırköy İlçesi için de geliştirdiği bir yatırımı mevcut. Parkturk tamamlanacak 14 projesi ile ticari kapalı otopark işletmeciliğinde 6 bin 500 araç kapasitesine 2014 yılı sonu itibariyle ulaşmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz